ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Blisko 300 wyjazdów OSP w 2019 roku

16.01.2020
Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, które działają na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie wyjeżdżały do akcji w ubiegłym roku 298 razy. Przypomnijmy, że na terenie gminy działa 5 jednostek OSP, z których 2 są włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – Są to OSP Braszowice i OSP Stolec. Oprócz nich jednostki OSP działają także w Tarnowie, Olbrachcicach Wielkich i Sieroszowie. Na funkcjonowanie jednostek OSP w 2019 roku Gmina Ząbkowice Śląskie wydała kwotę 274.762,37zł.

Udział w akcjach poszczególnych jednostek:

OSP Braszowice

Przekazanie na zabezpieczenie rejonu: 49

Pożary: 28

Miejscowe zagrożenia: 35

Alarmy fałszywe: 6

OSP Tarnów

Przekazanie na zabezpieczenie rejonu: 18

Pożary: 27

Miejscowe zagrożenia: 23

Alarmy fałszywe: 1

OSP Stolec

Przekazanie na zabezpieczenie rejonu: 25

Pożary: 17

Miejscowe zagrożenia: 17

Alarmy fałszywe: 4

OSP Olbrachcice Wielkie

Przekazanie na zabezpieczenie rejonu: 1

Pożary: 18

Miejscowe zagrożenia: 16

Alarmy fałszywe: 1

OSP Sieroszów

Pożary: 11

Alarmy fałszywe: 1

 

Bezpieczeństwo Mieszkańców jest dla samorządu Gminy Ząbkowice Śląskie sprawą priorytetową. Dlatego też stale ulepszamy zaplecze techniczne naszych jednostek, aby nasi strażacy-ochotnicy mieli jak najlepsze narzędzia do udzielania ludziom pomocy.

W 2019r. dzięki przekazanym dla OSP zewnętrznym dotacjom zakupiono m.in.: ubrania specjalne, mundury, przenośny zbiornik na wodę, wał przeciwpowodziowy, piłę do cięcia betonu i stali, najaśnicę akumulatorową, węże ssawne, zakupiono i zamontowano także nową bramę wjazdową do remizy w Sieroszowie.

Zakupiliśmy także wyposażenie pojazdów pożarniczych, , parawan ochronny do osłony miejsc wypadków, lampy zespolone, radiotelefony czy poduszkę podnoszącą wysokociśnieniową.

 

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.