ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

XX Weekend z Frankensteinem już tuż tuż! – przed nami wspaniałe koncerty i wydarzenia

21.08.2018
Weekend z Frankensteinem 2018
Po raz dwudziesty WEEKEND Z FRANKENSTEINEM na zakończenie wakacji – 23-25 sierpnia zapraszamy do Ząbkowic Śląskich na planty zamkowe oraz rynek. Na zamkowej scenie wystąpią m.in. Video, Rezerwat, Red Lips, Sztywny Pal Azji, Habakuk, Bedoes, Kalwi & Remi, Radek Tarach z zespołem oraz Ciryam. Oprócz muzycznej dawki emocji nie zabraknie doskonałej rozrywki dla dzieci, młodzieży i dorosłych – program i szczegóły poniżej.

Imprezę rozpocznie spektakl teatralny pod tytułem „Sąd nad Czarownicami” w czwartek 23 sierpnia o godzinie 21:00 na dziedzińcu zamkowym. Następnie ząbkowicka grupa Fireshow zaprezentuje niezwykły taniec z ogniem. Dla miłośników kina grozy zostanie wyświetlony film „Pozwól mi wejść” - Nękany przez kolegów dwunastoletni Oskar poznaje tajemniczą dziewczynkę. Jej pojawienie się rozpoczyna serię śmierci i makabrycznych wydarzeń.

W piątek 24 sierpnia na plantach zamkowych wystąpią:

18:00 Radek Tarach z zespołem - Mimo młodego wieku z muzyką związany jest od czwartego roku życia. Wtedy to stawiał pierwsze kroki na scenie prezentując się ząbkowickiej publiczności. Uczestnik oraz laureat kilkudziesięciu konkursów i festiwali w całej Polsce. Miał przyjemność poznać oraz współpracować z wieloma artystami m . in Mateusz Krautwurst, Mariusz Szaban oraz artystami Young Stars, m.in. Sylwią Przybysz, Sylwią Lipką czy Jeremim Sikorskim.

19:00 Bedoes – polski raper, autor tekstów, 17 lutego 2017 roku premierę miał jego pierwszy album pt. Aby śmierć miała znaczenie. Płyta została dobrze przyjęta, docierając do 1. miejsca Polskiej listy przebojów - OLiS sprzedając się w ponad 3000 kopii. W tamtym roku raper wydał singiel „Gustaw”, tym samym zapowiadając nową płytę. Teledysk w niespełna pół roku obejrzało ponad 10 mln osób.

20:00 Red Lips - polski zespół muzyczny wykonujący szeroko pojętą muzykę rockową. Grupa powstała w 2010 roku. W 2011 roku wzięli udział w I edycji talent show telewizji Polsat – Must Be the Music. Tylko muzyka, gdzie dotarli do półfinału. 3 czerwca 2013 wydali singel „To co nam było”.

21:30 VIDEO - polski pop-rockowy zespół muzyczny założony w 2007 przez Macieja Durczaka, Wojciecha Łuszczykiewicza i Tomasza Luberta; autorem słów do większości piosenek jest Wojciech Łuszczykiewicz. Najpopularniejsze utwory to: „Bella”, „Idę na plażę”, „Soft” z Anią Wyszkoni, „Fantastyczny Lot”.

Po koncertach nie rozchodzimy się do domów- wspólnie bawimy się na dyskotece pod gwiazdami!

W sobotę 25 sierpnia:

Dla miłośników biegania w sobotę o godzinie 10:00 startuje „10 Ząbkowicka” – Bieg na 10km ulicami Miasta Krzywej Wieży i Frankensteina. To wydarzenie już na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych wydarzeń miasta „Szanowni Państwo. Już po raz 5 w Ząbkowicach Śląskich zorganizujemy bieg na 10 km – „10 Ząbkowicką”. Na ten bieg z roku na rok przybywa do Miasta Krzywej Wieży i Frankensteina coraz więcej biegaczy. Liczę na Państwa obecność również w tym roku. Tegoroczna edycja będzie też wyjątkowa z innego powodu – po raz pierwszy biegaczom zaproponujemy dwie trasy: tradycyjną, na 10 km, oraz krótszą na dystansie 5 km. Serdecznie zapraszam!” – zachęca do udziału Marcin Orzeszek Burmistrz Ząbkowic Śląskich.

Od 13:00 na ulicy św. Wojciecha moc atrakcji dla dzieci:

Mini Zoo: warsztaty rozrywkowo- edukacyjne o tematyce przyrodniczej z wykorzystaniem zwierząt towarzyszących i egzotycznych. Mają one na celu wzbudzenie świadomości proekologicznej poprzez ciekawe opowiadania o biotopach i zwyczajach zwierząt, także takich, które możemy spotkać w naszym codziennym życiu. Kontakt ze zwierzętami to świetny sposób na zaszczepienie u dzieci miłości do przyrody. Pod wpływem takiego kontaktu stajemy się spokojniejsi i bardziej otwarci na otoczenie.

Potworne Gotowanie: warsztaty kulinarne z szefem kuchni Zbigniewem Koźlikiem - jednym z najbardziej utytułowanych mistrzów kulinarnych w kraju. Od wielu lat promuje Dolny Śląsk i jego stolicę właśnie przez kuchnię, np. podczas Międzynarodowej Wystawy EXPO w Mediolanie i Dni Polskiej Gastronomii w Pradze. Kreuje własne, niezwykle oryginalne dania, wykorzystując przy tym produkty regionalne, lokalne i tradycyjne, pochodzące z Dolnego Śląska. Niejednokrotnie nawiązuje do dawnej kuchni polskiej, zwłaszcza lwowskiej a także do przedwojennej kuchni wrocławskiej, jednak nadaje im zupełnie nowe oblicze. Kuchmistrz do przygotowania wielu dań wykorzystuje technikę sous-vide. Jest to metoda długiego gotowania potraw w niskiej temperaturze, przy czym żywność, zamknięta szczelnie w plastikowej torebce próżniowej, umieszczona jest w kąpieli wodnej. Dzięki tej metodzie gotowania wykwintne dania są nie tylko nasycone naturalnym smakiem i aromatem, ale też zachowują wszelkie drogocenne makro- i mikroelementy.

Kino sferyczne dla dzieci: niezwykłe emocje oraz nieznany dotąd świat w sferycznym kinie pod kątem 360º. Zapraszamy wszystkich do świata pełnego tajemnic, z nami odkryjecie niepowtarzalne widoki z głębi oceanu oraz przeniesiecie się do planetarium, aby zobaczyć kosmos z bliska.

Mini Naukowiec: Szalone chemiczne mikstury dr. Frankensteina – przy użyciu tajemniczych substancji zmieniających kolor, dzieci poznają odpowiedź na pytanie co jest kwasem a co zasadą. Nie obędzie się przy tym bez nieoczekiwanych wybuchów kolorowej piany. Przy użyciu mroźnej substancji stworzą dymiące eliksiry oraz pionowe potwory wypuszczające kłęby białej mgły. Nie zabraknie również bąbelkowej mikstury, którą uczestnicy zabiorą ze sobą w probówce do domu.

Warsztaty carvingu: wystawa rzeźbionych warzyw i owoców w tematyce, grozy i horroru w nawiązaniu do Weekendu z Frankensteinem. Ponadto pokaz sztuki carvingu dla dzieci oraz dorosłych.

Warsztaty gry na bębnach: pierwszą częścią będzie mini koncert bębniarza ze stowarzyszenia FOLIBA oraz warsztaty, podczas których dzieci zapoznają się ze sztuką gry na bębnach.

Straaasznie kolorowe malowanie twarzy: czyli malowanie twarzy w stylu dr. Frankensteina z przymrużeniem oka.

Strasznie złoty pociąg: atrakcja dla całych rodzin - zabierze w trasę ulicami naszego miasta wszystkich spragnionych wrażeń. Przystanek będzie znajdował się na Rynku przy „Pierzei”. Kursy w godzinach od 12:00 do 18:00.

W sobotę w wieczornych porach na plantach zamkowych wystąpią:

18:00 CIRYAM - Polska grupa muzyczna grająca rock, rock progresywny i metal progresywny. Zespół założył Robert Węgrzyn (gitarzysta, tekściarz, menadżer, krytyk muzyczny, recenzent) w 1999 roku. W latach 2010-2011 Ciryam dawał koncerty m.in. w Klubie Studio, warszawskiej stodole, podczas „Open Mind Festival”, „Cieszanów Rock Festiwal”. W konkursie studia Recmart, gdzie przez trzy miesiące głosowano na swoich wykonawców i ich utwór, Ciryam znalazło się na 3 miejscu z utworem „Venus”. W roku 2010 utwór ten znalazł się na liście przebojów w europejskim radio EKR.

 

19:00 HABAKUK - Polski zespół reggae wywodzący się z Częstochowy. Pod koniec 2002 r. Habakuk wydał trzecią, bardzo przebojową płytę Muzyka, słowo, liczba, kolor, na której utrzymany był muzyczny kierunek obrany na poprzednich krążkach. Gościnnie w nagraniach wzięli udział Antoni Gralak oraz Mateusz Pospieszalski i Anna Patynek na instrumentach perkusyjnych, a także wielu innych zaprzyjaźnionych muzyków. W prasie ukazały się pochlebne recenzje, w różnych stacjach telewizyjnych prezentowany był teledysk do utworu Wrażenia. Muzycy Habakuka występowali też z Muńkiem Staszczykiem (T.Love jako projekt Rege Inna Polish Stylee).

20:00 sztywny pal azji - Polski zespół rockowy, który największą popularność zyskał w drugiej połowie lat 80. i pierwszej połowie lat 90. Początki działalności zespołu sięgają końca 1985 roku, kiedy to grupa przyjaciół postanowiła wspólnie spędzić wakacje, grając własne piosenki na deptakach Trójmiasta. Wtedy to powstały pierwsze utwory zespołu, m.in. „Rock’and’rollowy robak”, „Europa i Azja”, czy „Wieża radości, wieża samotności”.

21:30 REZERWAT – 35 lecie zespołu. Polska grupa rockowa, założona w Łodzi. Czołową postacią grupy jest jej założyciel i autor większości materiału, Andrzej Adamiak – kompozytor, autor tekstów, producent, wokalista i gitarzysta basowy. Rezerwat zadebiutował na festiwalu Rockowisko w listopadzie 1982. Pierwszych nagrań studyjnych zespół dokonał w 1983 roku – były to piosenki „Obserwator” i „Histeria”, a w 1984 roku wydał pierwszą płytę długogrającą pt. Rezerwat. W 1985 roku zespół nagrał swoją najbardziej znaną piosenkę, „Zaopiekuj się mną”. Rezerwat ma na swoim koncie ponad milion sprzedanych płyt. Utwory zespołu zostały wykorzystane w filmach pt. Co lubią tygrysy, To my, Pręgi, Teraz ja oraz Taxi A.

23:00 KALWI & REMI - Polski duet DJ-ski tworzący muzykę klubową, trance i dance.

 

Zapraszamy!!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.