ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Kompostowanie - prosty recykling we własnym ogródku

17.06.2020
Zachęcamy właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi do zakładania przydomowych kompostowników w celu ograniczenia składowania odpadów biodegradowalnych. Odpady zamiast wyrzucać do pojemników/worków możemy wykorzystać jako kompost w swoich ogródkach czy na działkach. Kompost możemy produkować samodzielnie, co nie jest skomplikowane, a daje ogromną satysfakcję. Z jednej strony mamy pewność najlepszej pielęgnacji naszych roślin, z drugiej pozytywnego działania na rzecz środowiska.

Kompost stosowany w ogrodzie wzbogaca glebę w próchnicę, która sprawia, że ta staje się urodzajna. Jest nie tylko bogatym źródłem materii organicznej, ale też najtańszym i naturalnym materiałem do użyźniania gleby. Ponadto eliminuje zagrożenie przenawożenia lub zatrucia środowiska.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.