ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Inwestycje 2020 zgodnie z planem

08.05.2020
Pomimo trudności, jakie w funkcjonowaniu samorządu niesie ze sobą epidemia, Gmina Ząbkowice Śląskie funkcjonuje normalnie, również jeśli chodzi o prowadzone inwestycje.

Zakończyliśmy już prace związane z remontem budynku po dawnych księgach wieczystych, gdzie powstało 30 dodatkowych miejsc żłobkowych (których mamy teraz już 101!). Widząc piękny, gotowy do użytkowania obiekt nie możemy się doczekać już chwili, w której będziemy mogli przyjąć w nim dzieci. W sferze oświatowej przebudowywana jest także instalacja przeciwpożarowa w Szkole Podstawowej nr 1, co znacząco poprawi bezpieczeństwo dzieci, nauczycieli, pracowników i rodziców.

W bardzo dobrym tempie wykonawca buduje także boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej nr 2. To bardzo ważne, bo nie tylko szkoła, ale całe Osiedle Pallotyńskie czeka na to boisko, które będzie służyć wszystkim mieszkańcom osiedla, poprawi bazę sportową szkoły i całej gminy.

Zgodnie z planem prowadzona jest  także rewitalizacja parku miejskiego  przy ul. Powstańców Warszawy (część parku za wiaduktem kolejowym, z oczkiem wodnym). Wykonawcą jest lokalna firma ZBYLBRUK – cieszy nas bardzo fakt, że kolejny park, znajdujący się między ul. Żeromskiego i ul. Kusocińskiego (przy stadionie) wykona firma z Gminy Ząbkowice Śląskie. Przetarg wygrała bowiem firma KRIBUD ze Zwróconej.

W Zwróconej właśnie ukończona została także kolejna na terenach wiejskich naszej gminy droga wewnętrzna.

  

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.