ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Krzywe Wieże wręczone po raz VI

26.06.2020
Ząbkowickie Krzywe Wieże – prestiżowe wyróżnienie Burmistrza Ząbkowic Śląskich zostały wręczone po raz szósty. Niestety, w tym roku z uwagi na pandemię nie mogliśmy zorganizować tradycyjnej już gali w Ząbkowickim Ośrodku Kultury. Najważniejsze zawsze jest bezpieczeństwo. Dziś zaprosiliśmy do urzędu Laureatów i Wyróżnionych w poszczególnych kategoriach w odstępach czasowych. Z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa Burmistrz Marcin Orzeszek wręczył statuetki w kategoriach: Przedsiębiorca Roku, Kultura i Sztuka, Uczeń na Medal, Nauczyciel na Medal, Sport i Kultura Fizyczna oraz Działalność Społeczna. Statuetkę w kategorii Ząbkowiczanin Roku 2019 otrzymał Paweł Kowalczyk, który jednak nie mógł być dziś z nami. Pozdrawiamy go serdecznie, a poniżej prezentujemy sylwetki nagrodzonych w Ząbkowickich Krzywych Wieżach 2019.

 

Firma BAUD Polska sp. z o.o. jest częścią francuskiej grupy BAUD Industries, która swoje zakłady ma także we Francji czy Szwajcarii. W Ząbkowicach Śląskich firma rozpoczęła działalność  2007 roku przy ul. Waryńskiego. Specjalizuje się w produkcji masowej elementów toczonych i spęczanych. W ubiegłym, 2019 roku działalność zainaugurował nowy zakład produkcyjny firmy przy ul. Kamienieckiej. Nowa siedziba to nie tylko nowoczesność i dbałość o pracowników, ale także wielki wkład w rozwój Gminy Ząbkowice Śląskie. Obecnie firma zatrudnia ponad stu pracowników, a to nie koniec planów rozwojowych i inwestycyjnych firmy. 

Zespół Instrumentalny PLAST BAND powstał w 1975r. Założycielami zespołu byli Mirek „Słoń” Kreśniaków oraz Jacek Kubański. W swojej długiej historii zdobyli wiele nagród i wyróżnień m.in. na Grodkowskiej Jesieni Muzycznej, Ogólnopolskiej Jesieni Muzycznej w Wałbrzychu, występowali w Polskim Radiu. W 2019 roku formacja w stałym już składzie: Jacek Kubański, Mirek Kreśniaków, Andrzej Mazur, Wojtek Kolak, Piotr Kanarek oraz Paweł Chudzikowski wystąpiła na XIII Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym w Prudniku, gdzie zagrali w towarzystwie takich sław Jazzowych jak m.in. „Old Metropolitan Jazz Band”. Zespół występował także na naszych, ząbkowickich sceneach, m..in. jako suport Oddziału Zamkniętego i Raya Wilsona na Weekendzie z Frankensteinem, występują także na scenie Ząbkowickiego Ośrodka Kultury oraz poza nasza gminą, gdzie swoją grą promują Ząbkowice Śląskie od wielu lat.

Szkoła Tańca Hanna Zielińska działa w Ząbkowicach Śląskich już od 11 lat, szkoląc aktualnie kilkuset adeptów tańca towarzyskiego. Uczniowie szkoły reprezentują i promują Gminę Ząbkowice Śląskie na turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych. W ubiegłym roku kilkunastu uczniów szkoły zajęło miejsca na podiach ogólnopolskich turniejów tańca. Szkoła aktywnie działa także na naszym lokalnym terenie, organizując co roku dwa pokazy tańca – zimowy i wakacyjny. Oba odbywają się na hali słonecznej, a podczas ich trwania bardzo trudno znaleźć wolne miejsce, tak wielu widzów gromadzą.

Witold Podraza to uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śląskich. We wszystkich latach uzyskuje jedne z najwyższych średnich semestralnych i rocznych. Za swoje wyniki był wyróżniony Nagrodą Zarządu Powiatu Ząbkowickiego, a w ubiegłym roku otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Największym sukcesem Witka było zdobyciu tytułu  finalisty XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, co zwolniło go z matury z języka polskiego z wynikiem 100% z podstawy, rozszerzenia i części ustnej! W 2019 roku w trzyosobowej reprezentacji LO zajął II miejsce w Ogólnopolskim konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych TURBOLANDESKUNDE. Zdobyli tytuł wicemistrzów Dolnego Śląska. Witold to uczeń niezwykle zaangażowany w życie szkoły, samorządu szkolnego oraz organizację wydarzeń charytatywnych. 

Pani Elżbieta Hudy jest nauczycielem języka angielskiego Szkoły Podstawowej nr 3 w Ząbkowicach Śląskich, gdzie trafiła po likwidacji gimnazjów. I byłą to bardzo dobra decyzja dla szkoły – pani Elżbieta osiąga ogromne sukcesy w pracy z dziećmi, włączając je w udział w olimpiadach i konkursach. Zaszczepiła w dzieciach potrzebę i chęć nauki języka angielskiego, angażując się w wymianę uczniów w ramach programu ERASMUS. Program ten umożliwia wymianę międzynarodową uczniów. Jest także organizatorem Dnia Czystego Powietrza oraz współzałożycielką Ząbkowickiego Alarmu Smogowego.

MotoFrankenstein to Klub Motocyklowy z Ząbkowic Śląskich, który w swoich szeregach skupia miłośników jazdy motocyklami jedno i wielośladowymi. W swoich działaniach stara się czynnie uczestniczyć we wszystkich imprezach, organizowanych na terenie miasta i gminy Ząbkowice Śląskie, a także na terenie powiatu i regionu. Organizuje i uczestniczy bardzo czynnie w akcjach charytatywnych, które ratują życie i zdrowie potrzebującym. W 2019 roku MotoFrankenstein zorganizował po raz 11-sty Potworny Zlot Motocyklowy w Ząbkowicach Śląskich. Był organizatorem ogólnopolskiej akcji zbiórki krwi Motoserce. Organizował te akcje w Ząbkowicach Śląskich i całym powiecie ząbkowickim. Czynnie uczestniczył w 28 finale WOŚP i pobił rekord zbiórki do jednej puszki (7400 zł). Uczestniczy także czynnie w wielu imprezach rekreacyjnych, uświetniając swoimi motocyklami program imprez i organizując motocyklowe przejażdżki dla dzieci.Paweł Kowalczyk to  Artysta przez duże A. Wokalista, producent, kompozytor, autor tekstów, laureat wielu konkursów i przeglądów piosenek. Finalista 3 edycji programu IDOL. Założyciel wytwórni fonograficznej artCONNECTION music, w której płyty nagrywają młodzi jak i uznani artyści. Znany z wyjątkowo oryginalnej twórczości, której nie da się zdefiniować w jednym gatunku muzycznym. Ma w swoim dorobku cztery albumy studyjne, wiele projektów muzycznych jak np. „AUX” czy ostatnia płyta „Piosenki Mistrza” na której wykonuje swoje aranżacje utworów Grzegorza Cichockiego. Współpracował z wieloma uznanymi muzykami i twórcami jak choćby Markiem Napiórkowskim, Robertem Kubiszynem czy Derrickiem McKenzie z legendarnego zespołu Jamiroquai. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.