ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Nowe drzewka w ramach inicjatywy Mieszkańców oraz akcji Zielona Gmina

14.06.2021
Cieszą dobre działania Mieszkańców ulicy Chrobrego oraz Osiedla XX-lecia na rzecz drzewostanu w naszym mieście.

Mieszkanki Osiedla XX-lecia 13 w ramach akcji  ZIELONA GMINA posadziły kupione przez gminę sadzonki:  24 szt. kosodrzewiny, 6 szt. krzewów żywotnika, 2 szt. laurowiśni, 8 tawuł japońskich oraz 1 złotokap  - na terenie gminnej działki  na Osiedlu XX-lecia. Akcja miała miejsce w sobotę 29 maja – drzewka niewątpliwie ubogaciły i upiększyły posesję - w załączeniu fotogaleria.

Natomiast w minioną sobotę – z inicjatywy  Mieszkańców ul. Chrobrego posadzonych zostało 5 sztuk lipy drobnolistnej w Parku im. Sybiraków. 3 sztuki zostały zakupione przez inicjatorów, pozostałe 2 zakupiła gmina. Burmistrz Marcin Orzeszek w podziękowaniu za dobre działania przekazał uczestnikom akcji podziękowania – upominki.

Gratulujemy ww. Mieszkańcom wspaniałych przedsięwzięć – dziękujemy za wzbogacenie alei lipowej w parku oraz za piękne nasadzenia na osiedlu.

#jesteśmyEko

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.