ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Wymień ogrzewanie węglowe na ekologiczne

02.12.2020
Mieszkańcy naszej gminy będący właścicielami lokali mieszkalnych po raz kolejny będą mogli uzyskać do 7 tys. dotacji na realizację przedsięwzięć służących ochronie powietrza, związanych z trwałą likwidacją ogrzewania opartego na paliwie stałym lub biomasie. Do 30 grudnia 2020 w Urzędzie Miejskim przyjmowane są zgłoszenia o zamiarze wymiany ogrzewania nie spełniającego norm ekologicznych.

„Walka o czyste powietrze w naszej gminie to walka o lepsze życie nas wszystkich. Uruchamiamy kolejny program, dzięki któremu Mieszkańcy będą mogli wymienić swoje źródła ogrzewania.  Oznacza to zdrowsze powietrze i zdrowszych Mieszkańców Gminy Ząbkowice Śląskie” – powiedział burmistrz Marcin Orzeszek.

Do tej pory w ramach programu zlikwidowano lub wymieniono 286 pieców i 3 kotłownie lokalne. Ogólna kwota dotacji, która trafiła do Mieszkańców to 1 897 671,40 zł.

Ogłoszenie o naborze oraz wzory formularzy dostępne są TUTAJ 

Szczegółowe informacji  można uzyskać w Wydziale Funduszy Zewnętrznych pod nr tel. 74 816 53 47

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.