ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ponad 5 mln złotych pozyskanych na początku 2020 roku!

19.06.2020
Gmina Ząbkowice Śląskie od wielu lat aktywnie pozyskuje fundusze zewnętrzne na realizację projektów inwestycyjnych i społecznych, które poprawiają jakość życia naszych mieszkańców. W tym roku pozyskaliśmy na realizację kilkunastu zadań z różnych źródeł kwotę ponad 5,3 mln zł! Najwyższa pozyskana kwota to ponad 3,5 mln złotych na przebudowę ulicy Daszyńskiego. To bardzo ważna i długo wyczekiwana inwestycja dla wszystkich mieszkańców Ząbkowic Śląskich, nie tylko Osiedla Pallotyńskiego. Remont tej ulicy - po wykonanej przebudowie ul. Bohaterów Getta oraz ul. Piastowskiej – znacznie poprawi jakość komunikacji w tej części miasta.

Pozostałe pozyskane środki to także projekty społeczne, renowacja obiektów zabytkowych, rozwój bazy sportowej czy modernizacja jednostek oświatowych.   

Gmina Ząbkowice Śląskie w ostatnich aktywnie pozyskuje środki zewnętrzne z różnych źródeł. Jedynie pojedyncze inwestycje wykonywaliśmy bez pozyskiwania środków unijnych czy krajowych. Dzięki temu w ostatnich latach nasza gmina wykonała duży krok do przodu w rozwoju społecznym, ekonomicznym i infrastrukturalnym.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.