ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

XXIII Dolnośląski Festiwal Nauki w Powiecie Ząbkowickim.

12.10.2020

W dniach 13, 15 – 16 października 2020 r. odbywać się będzie kolejna ząbkowicka edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. To wielkie święto nauki w ubiegłym roku zostało nagrodzone główną nagrodą i prestiżowym tytułem Popularyzatora Nauki.

Okres pandemii spowodowany wirusem SARS-2wymusił zmianę tradycyjnego sposobu prowadzenia imprez festiwalowych, w których od 20 lat uczestniczymy. Pracownicy naukowi przygotowali i poprowadzą wykłady online, część zajęć nagrali. Jest to wyzwanie dla obu stron, zapewni jednak bezpieczeństwo i będzie z pewnością równie bardzo  interesująca.

Program przygotowany jest przez pracowników naukowych wrocławskich wyższych uczelni: Uniwersytetu Wrocławskiego, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Uniwersytetu Przyrodniczego, Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, Akademii Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki, Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk, Akademii Wychowania Fizycznego, a także członkowie Europejskiego Stowarzyszenia Ekologów. Podczas festiwalu swoją działalność pokażą również właściciele zagrody edukacyjnej Sery Lutomierskie z Gór Sowich - Serowarnia Lutomierz.

 

Ząbkowicka edycja DFN objęta jest patronatem Starosty Ząbkowickiego. Współorganizatorami regionalnymi DFN są: Starostwo Powiatu Ząbkowickiego, Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich, Urząd Miasta i Gminy Ząbkowice Śląskie, Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Ząbkowicach Śl., Ziębicka Inicjatywa Obywatelska, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach, Urząd Miasta i Gminy Ziębice, Europejskie Stowarzyszenie Ekologów, Serowarnia Lutomierz.

Koordynatorką edycji ząbkowickiej DFN jest dr inż. Barbara Mianowska we współpracy z nauczycielką Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śląskich mgr Reginą Bigoś.

Bogaty program DFN w powiecie ząbkowickim cieszy się ogromnym zainteresowaniem, jest również potężnym przedsięwzięciem logistycznym. Jego sukces wynika z olbrzymiego zaangażowania nauczycieli i uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śl. Możemy poszczycić się wspaniałą współpracą i corocznym odkrywaniem młodych talentów.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa  w XXIII Dolnośląskim Festiwalu Nauki - wielkim święcie nauki. Mam wielką nadzieję, że mimo tych trudności nie poddamy się i wspólnie przeżyjemy kolejny już raz wspaniałą przygodę z nauką!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.