ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Rozwijamy turystykę w Ząbkowicach Śląskich – ponad 4,3 mln złotych na zamek!

14.03.2019
Gmina Ząbkowice Śląskie jako partner wiodący projektu „Śladami wspólnej historii średniowiecznej” otrzymała w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska ponad 4,3 mln złotych (ponad milion euro) na remont Ruin Zamku Książęcego. Naszym partnerem po stronie czeskiej w tym projekcie jest Sdruzeni pro Vizmburk.

Projekt ten zakłada  stworzenie nowego produktu turystycznego na polsko - czeskim pograniczu łącząc autentyczną historię okresu wojen husyckich między Zamkiem Vizmburk koło Czerwonego Kostelca, a Zamkiem w Ząbkowicach Śląskich. Oprócz stworzenia ścieżki dydaktycznej liczącej 232 km i łączącej 19 obiektów zabytkowych polskich i czeskich, w zamku w Ząbkowicach Śląskich przeprowadzona zostanie adaptacja wieży bramnej wraz z pomieszczeniami przyległymi na cele turystyczne i ekspozycyjne, wykonana zostanie aranżacja dziedzińca wraz z odbudową podcienia przy wieży bramnej oraz doprowadzenie instalacji wodno – kanalizacyjnej i energetycznej.

„Bardzo cieszę się z tej dotacji. To kolejny projekt, o którym informowaliśmy przed wyborami, a do realizacji którego teraz przystępujemy. Dzięki temu Ruiny Zamku, które w ostatnich latach poddaliśmy wielu pracom zabezpieczającym i renowującym o wartości kilkunastu milionów złotych staną się jeszcze atrakcyjniejsze dla turystów” – skomentował burmistrz Marcin Orzeszek.  

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.