ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Tutaj chce się mieszkać, tutaj chce się żyć!

28.05.2020
Realizowany od kilku lat projekt Zamieszkaj w Ząbkowicach Śląskich przynosi efekty. Okazało się, że nasza gmina jest atrakcyjnym miejscem do zamieszkania i związania z nim swojej przyszłości. Od 2013 roku Gmina Ząbkowice Śląskie sprzedała w sumie 117 działek pod budownictwo jednorodzinne na terenie całej gminy. Zdecydowana większość z tych działek zlokalizowana jest na Osiedlu Owocowym, ale wśród sprzedanych przez gminę działek są też zlokalizowane przy ul. Młynarskiej i Polnej, W Olbrachcicach Wielkich, Braszowicach czy Brodziszowie. Tylko w pierwszych miesiącach 2020 roku sprzedaliśmy już 15 działek!

Niebawem odbędą się przetargi na kolejne działki na Osiedlu Owocowym oraz po raz pierwszy na 5 działek w Pawłowicach. 

Warto zaznaczyć w tym miejscu, że prywatny deweloper postawił w Ząbkowicach Śląskich 4 budynki wielorodzinne, realizując obecnie budowę kolejnych 3. Mieszkania w nich są atrakcyjne i nabywane zarówno przez mieszkańców naszej gminy jak i gmin oraz powiatów ościennych. Trwa także budowa dwóch osiedli tzw. „bliźniaków” (realizowana przez prywatnych deweloperów) na terenie sołectwa Jaworek, niebawem rozpoczną się także prace przy przebudowie budynku dawnej szkoły podstawowej przy ul. Kłodzkiej, gdzie także powstaną nowe mieszkania.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.