ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Nowe sprzęty, ciekawe wycieczki i zajęcia w naszych szkołach - „Witajcie w szkole” - realizacja projektu w SP Nr 1

31.03.2023
Na ostatniej prostej jest realizacja dwóch projektów oświatowych „Witajcie w szkole – SP3 i Braszowice’ i „Witajcie w szkole - SP1, SP2, Stolec i Zwrócona”, na które Gmina Ząbkowice Śląskie otrzymała dofinansowanie w wysokości 689 tysięcy złotych. W projekcie wzięło udział prawie 1300 uczniów.

Dofinansowanie zostało przeznaczone dla wszystkich szkół z terenu naszej gminy na realizację zajęć dodatkowych kształtujących kluczowe kompetencje uczniów i umiejętności potrzebne w przyszłości na rynku pracy, wsparcie psychologiczne dzieci ze specjalnymi potrzebami oraz wycieczki edukacyjne. W ramach projektu odbywały się zajęcia m.in. z matematyki, języka angielskiego, przyrody warsztaty dziennikarskie, chór szkolny, kółko gier logicznych, logopedia, kółko chemiczne, język niemiecki, zajęcia wyrównawcze, korekcyjne i wiele innych. Zajęcia i wycieczki cieszyły się wielkim powodzeniem.

Projekty „Witajcie w szkole (SP3 Ząbkowice Śląskie, Braszowice)” oraz „Witajcie w szkole (SP1, SP2, Stolec, Zwrócona)” są dofinansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

„Witajcie w szkole” w Szkole Podstawowej Nr 1 w Ząbkowicach Śląskich

W ramach projektu ,,Witajcie w szkole'' uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 uczestniczyli w dwóch wycieczkach. Klasy I-III były na jednodniowej wycieczce w Poznaniu. Klasy starsze podczas trzydniowej wycieczki zwiedziły Trójmiasto oraz poznały historię Westerplatte. W ramach projektu dzieci mogły rozwijać swoje zainteresowania na kołach biologicznym, historycznym, geograficznym, chemicznym oraz fizycznym. Podczas zajęć z robotyki miały możliwość samodzielnego konstruowania robota i wykazać się umiejętnością projektowania. Uczniowie klas ósmych na zajęciach przygotowujących do egzaminu powtarzali i utrwalali wiedzę, a uczniowie mający problemy z nauką, poprzez gry i zabawy ćwiczyli i nabywali nowe umiejętności. Dzięki zakupionym pomocom dydaktycznym zajęcia były ciekawe i atrakcyjniejsze.

W projekcie wzięło udział ponad 130 uczniów klas I-VIII SP1.

W ciągu następnych kilku dni pokażemy, jak projekt realizowany był w każdej ze szkół.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.