ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

95 tysięcy dofinansowania dla ząbkowickiej oświaty

27.05.2020
Kolejne 39 komputerów trafiło do wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Ząbkowice Śląskie. Udało się to dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Programu #zdalnaszkoła. Wartość komputerów to prawie 95 tysięcy złotych. Trafią one przede wszystkim do uczniów z rodzin wielodzietnych (3+). Zakup komputerów w 100% dofinansowany jest ze środków unijnych.

„W dobie panującej pandemii pojawiają się nowe problemy, z którymi musimy się zmierzyć. Jednym z takich problemów jest wykluczenie części uczniów ze zdalnego nauczania. Gmina Ząbkowice Śląskie aktywnie pozyskuje środki zewnętrzne, dzięki którym zakupiliśmy kilkadziesiąt komputerów” – skomentował burmistrz Marcin Orzeszek.

Od początku pandemii do szkół trafiło już 71 komputerów ułatwiających zdalne nauczanie uczniom i nauczycielom.

Projekt dofinansowany jest z Programu #zdalnaszkoła realizowanego ze środków europejskich z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.