ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

„Ząbkowicka Rodzina” – z programu pomocowego dla rodzin wielodzietnych korzysta 336 rodzin

03.03.2023
Z inicjatywy Burmistrza Marcina Orzeszka, pragnąc wyjść naprzeciw rodzinom wielodzietnym, w marcu 2013 r. Rada Miejska Ząbkowic Śląskich podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia programu „Ząbkowicka Rodzina”. Program oferuje pakiet zniżek w opłatach za korzystanie z oferty instytucji kultury, sportu, rekreacji i turystyki oraz zniżki na zakup produktów i usług lokalnych przedsiębiorców.

Program działa już 10 lat. Od 2013 r. do 2022 r. wydano karty do Programu “Ząbkowicka Rodzina dla 336 rodzin, w których łącznie jest 1668 osób.

Program koordynuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich. Skierowany do rodzin wielodzietnych, w tym zastępczych, które mieszkają lub są zameldowane na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie i mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci w wieku do 18 lub 24 lat - w zależności od kontynuacji nauki. Program oferuje pakiet zniżek w opłatach za korzystanie z oferty instytucji kultury, sportu, rekreacji i turystyki oraz zniżki na zakup produktów i usług lokalnych przedsiębiorców.

Wniosek do otrzymania karty „Ząbkowicka Rodzina” można pobrać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich, ul. 1 maja 15 lub w Sekretariacie Ośrodka Pomocy Społecznej, Osiedle  XX-lecia 52 (pokój nr 2).

Tabela ulg oraz Partnerzy Programu dostępne w załączniku poniżej:

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.