ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Informacja o kontroli segregacji odpadów komunalnych w Gminie Ząbkowice Śląskie

18.01.2021
Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich informuje, że rozpoczynają się kontrole w zakresie przestrzegania przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych naszej Gminy zasad segregacji odpadów komunalnych. Pracownicy firmy odbierającej odpady komunalne i Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich będą sprawdzać, czy w pojemnikach na odpady zmieszane, nie znajdują się odpady, które podlegają selektywnej zbiórce tj. papier, plastik, szkło, metal, przeterminowane leki, chemikalia, zużyte baterie, zużyty sprzęt RTV i AGD, odpady budowlane, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, odpady ulegające biodegradacji. Kontrolowane będą również pojemniki i worki do selektywnej zbiórki pod kątem gromadzenia w nich odpadów zgodnie z ich przeznaczeniem.

Przypominamy, że selektywna zbiórka odpadów komunalnych dotyczy wszystkich właścicieli nieruchomości i jest obecnie obowiązkowa.

W przypadku stwierdzenia, że odpady zbierane są w sposób niezgodny z zasadami segregacji i nie będą podlegać odbiorowi. Pojemniki zostaną oznaczone specjalną naklejką, koloru żółtego –„Popraw swoją segregację!”

Ponowne stwierdzenie braku segregacji lub nieprawidłowego jej prowadzenia skutkować będzie otrzymaniem naklejki koloru czerwonego – „Nie poprawiłeś segregacji. Musisz liczyć się z wszczęciem postępowania” i wszczęte zostanie postępowanie administracyjne w celu naliczenia wyższej opłaty – za nieprawidłową segregację.

Podwyższona stawka opłaty w przypadku stwierdzenia braku segregacji odpadów komunalnych wynosi:

- dla nieruchomości zamieszkałych - 56,00 zł od osoba za miesiąc,

- dla nieruchomości niezamieszkałych – 2-krotność stawki za odpady zmieszane
w zależności od wielkości pojemnika, określonego w umowie na odbiór odpadów komunalnych.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.