ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Zapraszamy na XIX Weekend z Frankensteinem 24-26 sierpnia 2017 r.

18.08.2017
Drodzy Mieszkańcy Ząbkowic Śląskich oraz Mili Goście ! Przed nami WEEKEND Z FRANKENSTEINEM. To będzie gorący weekend z wielkimi emocjami i dreszczykiem. Na plantach zamkowych w piątek 25 sierpnia zagrają Plast Band, Percival Schuttenbach, Kobranocka i Closterkeller. A w sobotę 26 sierpnia rozpoczną jako pierwsi Frankenstein Children, B.R.O oraz gwiazdy wieczoru – TEDE i Big Cyc. Podczas Weekendu z Frankensteinem Krzywa Wieża będzie otwarta do północy, a już od rana będzie można zdobyć jej szczyt. Moc atrakcji dla najmłodszych w sobotę: Mini Naukowiec, występy klauna, warsztaty magii i iluzji. To tylko część atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Świętowanie rozpocznie się już w czwartek 24 sierpnia. W pierwszym dniu imprezy w godzinach wieczornych na dziedzińcu zamkowym  odbędzie się pokaz magii w wykonaniu Markusa i Arashi , a zaraz po nich uczta dla miłośników kina grozy. Zostaną wyświetlone dwa filmy „Halloween” i „Sierociniec”.

Podczas Weekendu z Frankensteinem Krzywa Wieża będzie otwarta do północy, a już od rana będzie można zdobyć jej szczyt. W piątkowym programie nie mogłoby zabraknąć na plantach zamkowych wesołego miasteczka dla najmłodszych oraz Złotego Pociągu na Rynku.

Kolejna atrakcja tegorocznej edycji imprezy to NAWIEDZONY DOM –  na Zamku, która podczas imprezy zostaje specjalnie przyozdobiona, tak że znakomicie oddaje klimat ponurego, nawiedzonego i przerażającego domu z iście amerykańskich horrorów.

Od 18:00 na plantach zamkowych zagrają Plast Band, Percival Schuttenbach, Kobranocka i Closterkeller. Po koncertach nie rozchodzimy się do domów, lecz wspólnie bawimy się na dyskotece pod gwiazdami.

Closterkeller - "Czas komety"

Kobranocka - "Kocham Cię jak Irlandię"

W sobotę 26 sierpnia o 10:00 startuje po raz kolejny uliczkami Miasta Krzywej Wieży i Frankensteina bieg na 10 km. „10 Ząbkowicka” na którą co roku przybywa kilka set uczestników. W trakcie biegu na ząbkowickim rynku wystąpi Zumba Aga Malik Team.

Po wręczeniu nagród za najlepszy czas w Ząbkowickiej 10 wspólnie zatańczymy Belgijkę na Rynku.

Od 13 do 17 będzie można na ul. Św. Wojciecha wciąć udział w warsztatach Mini Naukowca, magii i iluzji, warsztatach plastycznych a także będzie można spotkać mima w różnych częściach miasta i zobaczyć Mini Zoo.

Sobotnie koncerty na plantach zamkowych rozpoczną się od godziny 18:00, jako pierwsi zagraj Frankenstein Children, B.R.O oraz gwiazdy wieczoru – TEDE od 20:00 do 21:30 i Big Cyc od 21:30 do 23:00. Duża dawka muzyki, po której znowu będziemy się bawić na dyskotece, którą poprowadzą – Kalwi & Remi.  SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

TEDE & SIR MICH - T-Killa / SKRRRT / 2017

Big Cyc - "Dres"

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.