ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Polsko-Czeski Jarmark Wielkanocny 2023

04.04.2023
1 kwietnia 2023r. na ząbkowickim rynku zorganizowano Jarmark Wielkanocny. Nasi goście i mieszkańcy mieli okazję do odwiedzenia prawie 100 stoisk, na których znalazły się m.in. tradycyjne wypieki, wędliny, przetwory, miody, dekoracje, stroiki i plamy wielkanocne.

Jarmark otworzył Marcin Orzeszek – Burmistrz Ząbkowic Śląskich składając wielkanocne życzenia dla Mieszkańców i Gości. Tradycyjnym już punktem wydarzenia była degustacja żuru, występy artystyczne, konkursy z nagrodami i warsztaty wielkanocne. Tegoroczny Jarmark zorganizowano w ramach projektu "Jarmark wielkanocny - polska i czeska tradycja". Dzięki obecności Partnera projektu - gości z naszego partnerskiego miasta Červený Kostelec, można było poznać czeskie zwyczaje i tradycje wielkanocne. W budynku Ząbkowickiego Centrum Kultury i Turystyki odbywały się konkursy na palmę, stroik i potrawę wielkanocną. W tych trzech kategoriach nagrody trafiły do:

NAJPIĘKNIEJSZA PALMA WIELKANOCNA:
1. Sołectwo Brodziszów
2. KGW Braszowice
3. KGW SIEROSZÓW

Specjalna nagroda za najdłuższą palmę: KGW TARNÓW

 

NAJLEPSZA POTRAWA WIELKANOCNA:
1. KGW TARNÓW
2. Skoda Cerveny Kostelec
3. Sołectwo Brodziszów

 

NAJPIĘKNIEJSZY STROIK WIELKANOCNY:
1. KGW Olbrachcice Wielkie
2. DPS Ząbkowice Śląskie
3. KGW Stolec

 

Dziękujemy Mieszkańcom, Gościom i Wystawcom za spotkanie i wspólne świętowanie.

Tegoroczny JARMARK WIELKANOCNY współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020 w ramach projektu "Jarmark Wielkanocny - polska i czeska tradycja".

 

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.