ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ponad 660 tysięcy na rozwój infrastruktury

21.05.2019
Gmina Ząbkowice Śląskie aktywnie pozyskuje środki zewnętrzne na różnego rodzaju zadania. Są to zarówno duże, wielomilionowe projekty, jak budowa krytego basenu czy poprawa jakości środowiska miejskiego, jak i te, które opiewają na mniejsze kwoty, a są równie ważne, np. współpraca sportowa i kulturalna z miastami partnerskimi. Od 2011 roku suma pozyskanych środków to ponad 50 mln złotych!

W ostatnim czasie burmistrz Marcin Orzeszek odebrał także promesę na zadanie:  „Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Jaworka poprzez budowę chodnika wzdłuż drogi powiatowej”. Kwota dofinansowania wynosi 111 864,42 zł, przy całości zadania 149 152,56 zł. Zadanie będzie realizowane we współpracy ze starostwem powiatowym.

 

Oprócz tego burmistrz Marcin Orzeszek podpisał z Wojewodą Dolnośląskim dwie umowy na kolejne dofinansowania:

 

1. „Przebudowa ul. Piastowskiej w Ząbkowicach Śląskich – etap II” .

Dofinansowany w ramach Funduszu Dróg Samorządowych (wniosek złożony w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019).

Przyznana kwota dofinansowania 535 542,00 zł.

 

2. Remont obiektu Krzywej Wieży w Ząbkowicach Śląskich

Przyznana kwota dofinansowania: 20 000 zł

 

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.