ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Międzynarodowy Turniej Ząbkowice Śląskie Cup

28.09.2018
W dniach 21-23 września w Ząbkowicach Śląskich odbył się Międzynarodowy Turniej Ząbkowice Śląskie Cup. Do miasta Krzywej Wieży zawitały najlepsze Akademie z całej Polski. Organizatorem wydarzenia była Szkółka Piłkarska Orlik we współpracy z gminą Ząbkowice Śląskie. W turnieju wzięło udział Legia Warszawa, Lech Poznań, Jagiellonia Białystok, Lechia Gdańsk, Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, Miedź Legnica oraz Banik Ostawa. W rozgrywkach wzięły udział młodzi piłkarze z rocznika 2008 i młodsi.

Zmagania młodych piłkarzy trwały dwa dni. Drużyny zostały podzielone na dwie sześciozespołowe grupy. Mecze rozgrywane były na głównej płycie obiektów ząbkowickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie na co dzień w IV lidze rywalizuje miejscowy Orzeł. Na murawie zostały wydzielone dwa boiska a spotkania były rozdzielone na sesje poranną oraz popołudniową. Podczas każdej do rozegrania były pierwszego dnia po dwa mecze. Organizatorzy zadbali nie tylko o sportowe emocje, ale też o odnowę biologiczną oraz rozrywkę dla młodych adeptów futbolu. Zaplanowano zwiedzanie krzywiej wieży w Ząbkowicach oraz laboratorium Frankensteina. To były dni pełne wrażeń.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.