ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

24 osoby z niepełnosprawnościami otrzymają kompleksową pomoc i opiekę od asystenta

07.06.2021
W ramach projektu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” zaplanowano pomoc dla 24 osób przez 33 godziny miesięcznie przez 10 miesięcy w roku 2021.

Zatrudnionych zostanie 12 asystentów. Głównym celem projektu jest wsparcie dla dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (albo orzeczenie równoważne).

Asystent pomoże:

- w wyjściu, powrocie oraz/lub dojazdach w wybrane przez uczestnika Programu miejsce (np. dom, praca, placówki oświatowe i szkoleniowe, świątynie, placówki służby zdrowia i rehabilitacyjne, gabinety lekarskie i terapeutyczne, urzędy, znajomi, rodzina, instytucje finansowe, wydarzenia kulturalne, rozrywkowe, społeczne, sportowe),

- w zakupach, z zastrzeżeniem aktywnego udziału uczestnika Programu przy ich realizacji,

- w załatwianiu spraw urzędowych,

- w nawiązaniu kontaktu czy współpracy z różnego rodzaju organizacjami,

- w korzystaniu z dóbr kultury (np. muzeum, teatr, kino, galerie sztuki, wystawy),

- w wykonywaniu czynności dnia codziennego – w tym przez dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności – także w zaprowadzaniu i przyprowadzaniu ich do/z placówki oświatowej).

Gmina Ząbkowice Śląskie pozyskała kwotę 331 795,80 zł na projekt. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.