ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Wielkie serce ząbkowiczan pobiło kolejny rekord!

14.01.2020
Ząbkowicki Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrał podczas tegorocznego finału rekordową kwotę 126 267,07 zł – to o około 14 tysięcy zł więcej niż w roku ubiegłym! A to jeszcze nie koniec, ponieważ wciąż trwają licytacje internetowe.

Tegoroczny, 28. Wielki Finał WOŚP w naszym mieście obfitował w wiele różnych wydarzeń towarzyszących. Na początku odbył się V bieg „Policz się z cukrzycą”, w którym wystartowało kilkudziesięciu biegaczy. Następnie impreza przeniosła się na Halę Słoneczną gdzie odbywały się pokazy udzielania pierwszej pomocy, tańca, gimnastyki artystycznej i tresury psów, wystąpili m.in.: Ząbkowickie Jazzgotki z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ZTS Cheerleaders, Marcin Sztepiuk oraz gwiazda wieczoru zespół Centrala 57.

Tradycyjnie odbyło się także wiele licytacji – m.in. wylicytowano dwie kostki brukowe, które zostaną wmurowane na nasyzm rynku – jedną za 1060 zł, drugą za 510 zł. Za 1 000 złotych wylicytowany został tytuł honorowego właściciela Krzywej Wieży, a za 420 zł przekazany przez burmistrza Marcina Orzeszka obraz Krzywej Wieży.

Dziękujemy wszystkim członkom sztabu i wolontariuszom za jak zwykle rewelacyjną organizację, a wszystkim Mieszkańcom za po raz kolejny okazane wielkie serce!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.