ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ząbkowicka Koperta Życia znów dostępna!

27.03.2019
Ząbkowicka Koperta Życia to projekt adresowany głównie do osób starszych, samotnych lub cierpiących na poważne schorzenia i dolegliwości. Jest ona całkowicie bezpłatna, a odebrać ją można w Urzędzie Miejskim, Ośrodku Pomocy Społecznej, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, SPZOZ Pomoc Doraźna (siedziba pogotowia ratunkowego), szpitalu św. Antoniego oraz w przychodniach na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie.

Co wchodzi w jej skład?

1. Karta informacyjna: w niej, oprócz imienia i nazwiska oraz nr PESEL, powinny się znaleźć te dane, które mogą się przydać służbom ratowniczym na wypadek konieczności udzielania pierwszej pomocy, m.in. przebyte i obecne choroby, przyjmowane leki, alergie i uczulenia, przebyte operacje i zabiegi. Dodatkowo należy podać dane kontaktowe do osób najbliższych, których należy poinformować w razi wypadku.


2. Foliowa koperta: czytelnie wypełnioną kartę informacyjną należy umieścić w foliowej kopercie i włożyć do lodówki. Dlaczego akurat tam? Ponieważ lodówka znajduje się w każdym domu, najłatwiej jest ją zlokalizować i jest do niej prosty dostęp. Schowanie koperty np. do szafki lub szuflady znacznie utrudnia jej znalezienie.


3.Magnes/Naklejka: dodatkowo na drzwiach lodówki należy umieścić magnes lub naklejkę, które są dostępne w pakiecie, aby oznaczyć miejsce przechowywania Ząbkowickiej Koperty Życia. Dzięki temu ratownicy będą mieć szybki dostęp do podstawowych informacji o pacjencie, co ułatwi postawienie jak najszybszej diagnozy i zastosowanie trafnego leczenia.

„Ząbkowicka Koperta Życia to projekt, który służy zdrowiu i bezpieczeństwu naszych Mieszkańców. Zachęcam wszystkich, do pobierania kopert i wypełniania kart. Mam nadzieję, że Ząbkowickie Koperty życia nie będą musiały być używane, jednak lepiej być zawsze przygotowanym na każdą ewentualność.” – powiedział burmistrz Marcin Orzeszek.

Za pomoc w organizacji i projektu dziękujemy SPZOZ Pomoc Doraźna oraz wszystkim przychodniom i szpitalowi za pomoc w rozpowszechnianiu Ząbkowickiej Koperty Życia.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.