ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Na wiosnę rusza darmowa wypożyczalnia rowerów

15.02.2024
Już niebawem rozpocznie działalność darmowa wypożyczalnia rowerów realizowana w ramach projektu „Wypożycz i jedź – przebudowa infrastruktury dla potrzeb turystów”.

Dostępne będzie sześć rowerów, w tym trzy elektryczne oraz dwa dziecięce. Obsługą wypożyczalni zajmować się będzie Ząbkowickie Centrum Kultury i Turystyki. Dzięki projektowi, w infrastrukturę rowerową tj. wieszaki i stojaki na rowery, zestawy naprawcze, myjki rowerowe, wyposażone zostaną świetlice wiejskie w Pawłowicach i Szklarach-Wsi. Będą to miejsca, w których rowerzyści będą mogli odpocząć, naładować rower elektryczny oraz przeprowadzić samodzielny podstawowy serwis.

Przez te miejscowości przebiega trasa rowerowa „Ząbkowicka Pętla” – rekreacyjna i turystyczna propozycja wycieczki rowerowej dla dorosłych i najmłodszych o łącznej długości 40,64 km.

Projekt „Wypożycz i jedź – przebudowa infrastruktury dla potrzeb turystów” współfinansowany jest z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2021.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.