ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Razem w aktywnej starości

01.09.2020
Ośrodek Pomocy Społecznej realizuje projekt pn.: „Razem w aktywnej starości” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020 za pośrednictwem Euroregionu Glacencis. W ramach działań zaplanowanych w projekcie w dniu 26 sierpnia 2020 r. delegacja pracowników Urzędu Miejskiego i Ośrodka Pomocy Społecznej odwiedziła dzienny dom opieki seniora w siedzibie partnera projektu – Oblastni charita w Cervenym Kostelcu. Podczas wizyty udało się zwiedzić cały dzienny dom opieki seniora, poznać zasady funkcjonowania i przyszłościowe plany rozwoju.

Projekt ma na celu wzmocnienie współpracy pomiędzy seniorami i wymiana doświadczeń w sprawowaniu opieki nad osobami starszymi. Realizacja projektu umożliwi seniorom i opiekunom osób starszych z pogranicza polsko – czeskiego udział w spotkaniach, a więc przyczyni się do budowania więzi i wymiany swoich doświadczeń. W ramach projektu zaplanowano: dwudniowe spotkanie opiekunów osób starszych oraz jednodniowe spotkanie seniorów, podobne wydarzenia realizowane będą po stronie czeskiego partnera.

W ramach realizacji projektu zaplanowano niżej wymienione działania kluczowe:

  • działania promocyjne i informacyjne;
  • spotkanie opiekunów osób starszych;
  • spotkanie seniorów;
  • udział w wydarzeniach u partnera projektu – Oblastni charita w Cervenym Kostelcu.

 

Całkowite wydatki kwalifikowalne:  8 877,60 EUR

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego: 7 545,96  EUR

Środki finansowe z budżetu państwa:  443,88 EUR

Środki finansowe z budżetu gminy:  887,76 EUR

 

OKRES REALIZACJI PROJEKTU: SIERPIEŃ 2020 – GRUDZIEŃ 2020

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.