ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

W nowy rok z nowymi drogami

03.01.2020
Rozpoczyna się 2020 rok. To dobry czas, aby podsumować to, co zrobiliśmy w 2019 roku – a był to rok, w którym zrealizowaliśmy kilkadziesiąt różnego rodzaju zadań inwestycyjnych. Wśród wielu różnych, bardzo ważnych zadań, przebudowana została także część dróg na terenie gminy.

W 2019 roku wykonaliśmy:

 

- Przebudowę II części ulicy Piastowskiej na odcinku od ul. Bohaterów Getta do Szkoły Podstawowej nr 2 i dalej, do końca ulicy

- Przebudowę ul. Parkowej

- Przebudowę ul. Ciasnej na odcinku od ul. Armii Krajowej w kierunku zamku i do skrzyżowania z ul. Krzywą

- Przebudowę ul. Kusocińskiego od ul. Żeromskiego do stadionu miejskiego  

- Przebudowę dróg wewnętrznych w Sieroszowie i Strąkowej

- Przebudowę łącznika drogowego Bobolice-Sieroszów

- Budowę kolejnego odcinka chodnika przy ul. Powstańców Warszawy do Jaworka

 

Gmina Ząbkowice Śląskie dofinansowała także realizowaną przez Powiat Ząbkowicki przebudowę drogi powiatowej w Zwróconej. Nową nawierzchnię zyskał odcinek od  skrzyżowania z DK 8 w kierunku miejscowości.

 

Warto pamiętać, że na każdą z tych inwestycji Gmina Ząbkowice Śląskie pozyskała finansowanie zewnętrzne. Dzięki sprawnemu pozyskiwaniu środków możliwa była realizacja tak wielu inwestycji na terenie gminy.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.