ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Dbając o zdrowie i rozwój fizyczny

16.10.2019
Nasza gmina wzbogaciła się o 2 nowe Otwarte Strefy Aktywności. Powstały one w Parku Miejskim przy ul. Powstańców Warszawy (obok oczka wodnego) oraz w Stolcu (przy Zespole Przedszkolno-Szkolnym). Mieszkańcy mogą teraz skorzystać z wielu urządzeń pomagających zachować sprawność fizyczną, ale także ze stołów do tenisa stołowego czy stolików z szachownicami.

„Aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla zdrowie i ogólnego rozwoju każdego z nas. Dlatego od początku mojej kadencji na terenie całej gminy m.in. stawiamy kolejne siłownie zewnętrzne, modernizujemy bazę sportową, budujemy kryty basen. Oddane dwie Otwarte Strefy Aktywności stwarzają nowe możliwości aktywności ruchowej dla Mieszkańców”. – skomentował burmistrz Marcin Orzeszek.

W tym tygodniu rozpoczęły się także prace związane z budową dwóch kolejnych siłowni zewnętrznych. Powstaną one w Sulisławicach oraz w Sieroszowie. 

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.