ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Komunikat w sprawie nieprawidłowej segregacji odpadów

08.06.2020
W związku z obowiązkiem segregacji odpadów komunalnych firma odbierająca odpady w przypadku niewłaściwie posegregowanych frakcji będzie naklejać na pojemnikach/workach naklejki. Będą one informacją dla mieszkańców, a także ostrzeżeniem, że dochodzi do niewłaściwej segregacji śmieci.

Naklejki będą w dwóch kolorach:

 

- ŻÓŁTA  „Popraw swoją segregację” – to sygnał, że zawartość pojemnika/worka została źle posegregowana

- CZERWONA  „Nie poprawiłeś segregacji.  Musisz liczyć się z wszczęciem postępowania ‘’

 

 

 

W przypadku przyklejenia naklejki (żółtej lub czerwonej) odpady nie zostaną odebrane.

Mieszkaniec ma obowiązek przesegregować odpady, aby firma mogła odebrać je w kolejnym terminie zgodnie z harmonogramem lub osobiście dostarczyć do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Legnickiej 16 w Ząbkowicach Śl. ( była zajezdnia PKS).

 

W przypadku otrzymania trzeciego upomnienia, zostanie wszczęte postępowanie administracyjne  o niewywiązaniu się z obowiązku złożonej deklaracji, co w konsekwencji spowoduje naliczanie  wyższej  opłaty za brak prawidłowej  segregacji .

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.