ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

XLVIII Sesja Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich VIII kadencji

03.09.2021
Dzisiejsze posiedzenie Sesji Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich to pozytywne decyzje dla rozwoju mieszkalnictwa i przedsiębiorczości w Gminie Ząbkowice Śląskie.

Radni Rady Miejskiej podjęli uchwałę dot. realizacji budowy budynku wielorodzinnego w Ząbkowicach Śląskich z mieszkaniami na wynajem w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa (uchwała w sprawie  zgody na wniesienie wkładu pieniężnego do Spółki SIM Sudety Sp. z o.o.)
I etap Gmina Ząbkowice Śląskie planuje realizować w latach 2022-2023 i zakłada budowę jednego budynku z 32 mieszkaniami. Docelowo planowana jest budowa dwóch budynków, które łącznie pomieszczą blisko 100 mieszkań.

Kolejny rozpatrzony projekt dotyczy zwolnienia z podatku od nieruchomości na okres do 5 lat - gruntów, budynków, budowli oraz ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie, bezpośrednio powiązanych z realizacją inwestycji początkowej na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie. Oznacza to, że przedsiębiorcy i inwestorzy tworzący w naszej gminie nowe zakłady pracy lub zwiększający zdolność produkcyjną tych już istniejących będą mogli skorzystać z ulgi w podatku.

Porządek obrad:

  1. Otwarcie sesji.
  2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
  3. Przedstawienie porządku obrad.
  4. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały w sprawie regulaminu dostarczenia wody i odprowadzania ścieków obowiązującego na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie . (projekt nr 1)
  5. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie  zgody na wniesienie wkładu pieniężnego do Spółki SIM Sudety Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.  (projekt nr 2)
  6. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości stanowiącego regionalną pomoc inwestycyjną.  (projekt nr 3)
  7. Zakończenie obrad.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.