ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

UMIEM PŁYWAĆ po raz pierwszy na naszym basenie!

01.10.2020
Gmina Ząbkowice Śląskie kolejny raz uczestniczy w programie „UMIEM PŁYWAĆ”. Dzięki realizacji inwestycji dotyczącej budowy krytego basenu w Ząbkowicach Śląskich, zajęcia mogą po raz pierwszy odbywać się u nas - w Słonecznym Parku Wodnym.

Program „Umiem pływać” w 2020 r. o regionalnej nazwie „Dolnoślązak Umie Pływać 2020” współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego a realizowany jest za pośrednictwem Dolnośląskiej Federacji Sportu we Wrocławiu.

Adresatami projektu są  uczniowie klas I-III - aktualnie 135 dzieci, uczęszczających do placówek oświatowych z terenu gminy Ząbkowice Śląskie. Program obejmuje 10 zajęć (po 2 godziny lekcyjne) pod okiem wykwalifikowanej kadry.

Uczestnikami zajęć są dzieci ze wszystkich szkół z terenu gminy.

W Słonecznym Parku Wodnym z programu UMIEM PŁYWAĆ korzystają także dzieci z Gmin: Złoty Stok, Ziębice, Ciepłowody i Stoszowice. Łącznie to 11 grup, z których każda liczy maksymalnie po 15 osób. 

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.