ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Blisko 11 mln złotych na komunikację miejską w Ząbkowicach Śląskich!

28.06.2019
Gmina Ząbkowice Śląskie otrzymała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 na projekt „Ograniczenie niskiej emisji w gminie Ząbkowice Śląskie poprzez zakup taboru autobusowego do obsługi komunikacji miejskiej.” Jest to 10 722 125,25 zł!

Zakupionych zostanie 7 sztuk nowych, niskoemisyjnych środków transportu – autobusów hybrydowych. Sieć komunikacji obejmować będzie każdą miejscowość naszej gminy! Komunikacja miejska zostanie uruchomiona w drugiej połowie 2020 roku. Zgodnie z projektem szacuje się, że Ząbkowicka Komunikacja Publiczna będzie wykonywała około 1,5 tys. kilometrów dziennie obsługując w szczególności poranny i popołudniowy szczyt komunikacyjny. Autobusy docierać będą do każdej miejscowości naszej gminy.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.