ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Materiały edukacyjne dla Gminy Ząbkowice Śląskie - bezpieczeństwo w ruchu drogowym

13.08.2021
W ramach działań profilaktycznych wynikających z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla gminy Ząbkowice Śląskie zostały zakupione zestawy materiałów edukacyjnych „Odpowiedzialny Kierowca” zawierające ulotki, broszury i plakaty dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych dotyczące bezpieczeństwa drogowego tj. odpowiedzialności za prowadzenie samochodu po alkoholu, bezpieczeństwa pieszego i rowerzysty, konsekwencji jazdy samochodem na kacu, wpływ urządzeń mobilnych na bezpieczeństwo jazdy, zatrzymanie pijanego kierowcy. Materiały informacyjne trafią do mieszkańców Gminy Ząbkowice Śląskie za pośrednictwem przedszkoli, szkół, Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Ślaskich oraz szkół nauki jazdy zajmujących się szkoleniem osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami.

Pakiet materiałów „Odpowiedzialny Kierowca” zawiera:

Materiały dla dzieci edukujące w zakresie bezpiecznych zachowań na drodze
1.    Czas do szkoły. Bezpieczna droga do szkoły i przedszkola – karta pracy dla dzieci
2.    Bezpieczna droga do szkoły i przedszkola – plakat edukacyjny
3.    Zebra – dwustronna zawieszka odblaskowa

Materiały edukujące w zakresie trzeźwego kierowania autem:
1.    Jazda bez kaca. Kac a zwiększone ryzyko wypadku – ulotka edukacyjna ,
2.    Bo kierowałem po alkoholu. Alkohol winny? – ulotka profilaktyczna
3.    Rowerzysta z trzeźwą głową. O bezpiecznej jeździe rowerem – ulotka edukacyjna
4.    Piłem? Nie prowadzę auta! – plakat edukacyjny
5.    Stop pijanym kierowcom. Reaguj! – ulotka edukacyjna

Materiały edukujące w zakresie bezpiecznego korzystania ze smartfonu podczas jazdy samochodem
1.    Nie tylko alkohol szkodzi. Smartfon za kierownicą – ulotka edukacyjna
2.    Smartfon za kierownicą-plakat edukacyjny

Przy pomocy tych działań Burmistrz Ząbkowic Śląskich i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych chce dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i zachęcić do reagowania na przypadki jazdy pod wpływem alkoholu, czy używania urządzeń typu komórka, smartfon przy prowadzeniu pojazdów. Świadkowie takich sytuacji poprzez właściwe reakcje mogą zapobiec wielu tragediom powodowanym przez nieodpowiedzialnych kierowców. Praca nad modelowaniem właściwych postaw to jedno z ważnych zadań profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii w Gminie Ząbkowice Śląskie.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.