ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Już wkrótce „nowe” oblicze Zamku Książęcego

20.05.2021
11 stycznia 2021 r. plac budowy na ząbkowickim zamku został przekazany Przedsiębiorstwu Budowlano-Konserwatorskiemu Castellum Sp. z o. o. w celu wykonania robót budowlanych polegających na remoncie i dostosowywaniu wieży bramnej wraz z pomieszczeniami przyległymi i dziedzińca na cele użytkowe.

Na obecną chwilę wszystkie zaplanowane zadania zostały zrealizowane tj: rozebrano podest na dziedzińcu, odkryto i oczyszczono studnię wraz z jej częściowym nadmurowaniem, wyrównano teren na dziedzińcu pod projektowaną nawierzchnię z bruku typu "kocie łby", odbito części tynku w wieży bramnej, oczyszczono pomieszczenia piwniczne dostępne z przejazdu bramnego, ułożono kable zasilające tablice rozdzielcze pod organizację imprez na dziedzińcu jak również wykonano prace rozbiórkowe na tarasie przyległym do elewacji północnej wieży bramnej.

Projekt Śladami wspólnej średniowiecznej historii jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020. Partnerem wiodącym jest Gmina Ząbkowice Śląskie, a partnerem po stronie czeskiej Sdružení pro Vízmburk, z.s. (Stowarzyszenie dla Vízmburk, z.s.).

Zakończenie prac planowane jest do dnia 1 marca 2022r.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.