ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Działania profilaktyczne w walce z koronawirusem

09.03.2020
Mając na uwadze bezpieczeństwo Mieszkańców naszej Gminy oraz Gości pragniemy poinformować, iż burmistrz Marcin Orzeszek podjął decyzję o rozwiązaniu rezerwy w celu sfinansowania zakupu dodatkowych środków higienicznych i dezynfekujących do placówek oświatowych oraz instytucji publicznych Gminy Ząbkowice Śląskie w związku z potwierdzonymi przypadkami koronawirusa w Polsce (COVID-19). Są to działania profilaktyczne i prewencyjne w celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia koronawirusa na terenie naszej Gminy.

Pragniemy przy tym zaapelować do Mieszkańców o zachowanie spokoju i nie poddawanie się atmosferze paniki. Należy przestrzegać zaleceń wydawanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną oraz Ministerstwo Zdrowia. Apelujemy o korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji, które znajdziecie Państwo w serwisach instytucji publicznych, na stronach:


www.gis.gov.pl,
gov.pl/koronawirus


lub dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800-190-590. W sytuacjach kryzysowych do dyspozycji Mieszkańców jest również Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ząbkowicach Śl. – nr tel. 74 816 67 50 lub 601 495 788.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.