ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego – intensywne opady śniegu

08.02.2021
W związku z trudną sytuacją pogodową w Urzędzie Miejskim w Ząbkowicach Śląskich o godz. 08:00 odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Ząbkowic Śląskich wraz z Zastępcą, Kierownicy Wydziałów Urzędu Miejskiego, Prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej, Komendant Straży Miejskiej oraz pracownicy Urzędu Miejskiego.

Na posiedzeniu analizowano obecną sytuację, oceniano możliwości i gotowość służb do działania podczas obecnych warunków pogodowych oraz w trakcji najbliższych dni. Szczególną uwagą i opieką zostaną objęte  dzieci uczęszczające i dojeżdżające do szkół podstawowych, aby ich droga do szkoły i ze szkoły mogła przebiegać bezpiecznie, a także osoby bezdomne, starsze i niepełnosprawne. Przypominamy o trwającym programie dla Seniorów „Wspieraj Seniora” - osoby starsze mogą skorzystać z infolinii 22 505 11 11, gdzie otrzymają informację, kto i jakiej formie będzie mógł im pomóc w codziennych czynnościach.

Nasze służby sukcesywnie usuwają śnieg i czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich Mieszkańców gminy. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o zwrócenie uwagi na odśnieżanie dachów. O wszystkich decyzjach będziemy Państwa informować na portalach społecznościowych.

Poniżej podajemy wykaz numerów alarmowych, pod które można dzwonić w kryzysowej sytuacji:

Odcinki dróg krajowych:
GDDKiA Braszowice tel. 74 816 97 77, tel. kom. 662 297 762

Odcinki dróg wojewódzkich i powiatowych:
Zarząd Dróg Powiatowych w Ząbkowicach Śląskich ul. Daleka 19, tel. 74 815 73 54

Odcinki dróg gminnych:
Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Ząbkowicach Śl. ul. Daleka 2: tel. 74 8 151 855, fax. 74 810 03 28
Urząd Miejski w Ząbkowicach Śl. – Wydział Zarządzania Kryzysowego: tel. 605 402 686
Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śl. - Wydział Zarządzania Kryzysowego: tel. 74 816 28 879

MAPKA - DROGI W GMINIE ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE:

MAPKA - DROGI W MIEŚCIE ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE:

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.