ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Przedsiębiorcza Gmina Ząbkowice Śląskie

27.07.2017

Gmina Ząbkowice Śląskie na pierwszym miejscu w Powiecie Ząbkowickim – według rankingu najbardziej przedsiębiorczych samorządów w kraju w 2015 r. W zestawieniu rankingu zostało sklasyfikowanych około 2,5 tys. samorządów, a Gmina Ząbkowice Śląskie znalazła się na 165 miejscu, w której na 1 tys. mieszkańców przypadało 124,25 podmiotów gospodarczych.

Pozostałe Gminy Powiatu Ząbkowickiego zostały sklasyfikowane następująco:

396 miejsce Gmina Zloty Stok
575 miejsce Gmina Stoszowice
569 miejsce Gmina Ziębice
840 miejsce Gmina Bardo
924 miejsce Gmina Kamieniec Ząbkowicki
1167 miejsce Gmina Ciepłowody

Jak informuje portal samorząd.pap.pl według prof. Eugeniusza Sobczaka- twórcy rankingu JST Zrównoważonego Rozwoju i autora opracowania pt. „Rozwój społeczno-gospodarczy a potencjał naukowo-badawczy i edukacyjny”, wskaźnik przedsiębiorczości jest ważną zmienną opisującą rozwój gospodarczy gmin. Daje też obraz, na ile samorządy wpierają działalność gospodarczą.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.