ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Odśnieżanie dachów, balkonów i usuwanie sopli naszym obowiązkiem!

25.01.2023
Zgodnie z art. 61 pkt 2 ustawy − Prawo budowlane, właściciele i zarządcy zobowiązani są do zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego.

Oznacza to, że właściciele i zarządcy nieruchomości nie mogą dopuścić do przeciążenia konstrukcji budynku przez zalegający na dachu śnieg i muszą zapewnić właściwe i odpowiednio częste odśnieżanie dachu oraz elementów elewacji budynku. Konieczne jest usuwanie sopli, brył, nawisów lodowych i śniegowych, które mogą zagrozić bezpieczeństwu osób znajdujących się na ciągach pieszych i jezdnych, przebiegających bezpośrednio przy budynku.

Prace związane z usuwaniem śniegu z dachu mogą stwarzać ogromne zagrożenie dla osób je wykonujących a także dla samego budynku, dlatego muszą być prowadzone z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i przepisów BHP.

Drodzy Mieszkańcy Gminy Ząbkowice Śląskie - nie dopuśćmy do zaniedbań! Mając na uwadze dobro nas wszystkich, bezpieczeństwo nasze a także naszego mienia i środowiska dbajmy o regularne odśnieżanie i usuwanie zagrożeń wynikających z zimowej aury.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.