ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Poprawiamy jakość życia mieszkańców – kolejne ważne zadania w budżecie!

30.05.2019
Dziś w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyła się XII sesja Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich. Radni uchwalili między innymi proponowane przez burmistrza Marcina Orzeszka zmiany w budżecie gminy na 2019r. Dzięki tym zmianom w tegorocznym budżecie znalazły się nowe zadania oraz zwiększono środki na realizację innych:

„Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Jaworka poprzez budowę chodnika” – 150 000 zł

Jest to bardzo ważne zadanie – będziemy kontynuować budowę chodnika do miejscowości Jaworek. W poprzednich latach został już wybudowany chodnik wzdłuż ul. Powstańców Warszawy do ul. Diamentowej. Teraz chodnikiem będziemy mogli dojść do samego Jaworka.

 

„Przebudowa ul. Piastowskiej w Ząbkowicach Śląskich – etap II” – 1 500 000 zł

Jest to kontynuacja przebudowy ul. Piastowskiej zrobionej w ubiegłym roku. Teraz wykonana zostanie nowa nawierzchnia i chodniki na odcinku od ul. Bohaterów Getta wzdłuż Szkoły Podstawowej nr 2.

 

„Przebudowa budynku przy ul. Krzywej 4 w celu utworzenia dodatkowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3” – 1 300 000 zł

Zadanie to jest związane z rosnącymi potrzebami zapewnienia opieki żłobkowej w naszej gminie. Powstanie dzięki temu 30 dodatkowych miejsc żłobkowych – od 1 stycznia 2020r. będziemy dysponowali 86 miejscami. Na ten cel otrzymaliśmy dofinansowanie w ramach programu Maluch Plus.

 

„Śladami wspólnej średniowiecznej historii” – 14 961,60 zł

Jest to zadanie wieloletnie, na które otrzymaliśmy – wraz z naszym miastem partnerskim Cervenym Kostelcem z Czech – dotację 1 000 000 euro. W ramach tego zadania w najbliższych latach zostanie m.in. wykonany remont dziedzińca zamkowego czy adaptacja wieży bramnej na punkt widokowy i sale wystawiennicze.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.