ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Nasi mieszkańcy z wizytą w Cervenym Kostelcu

26.08.2022
W dniach 18-21.08.2022r Ząbkowicki Oddział PTTK wraz z Klubem Turystów z naszego partnerskiego miasta Cerveny Kostelec, uczestniczył w imprezie turystyczno-folklorystycznej.

Jej głównym punktem był udział w  68 Międzynarodowym Festiwalu Folkloru w Červeným  Kostelcu. W tym czasie nasi mieszkańcy mieli okazję poznać wiele ciekawych miejsc (min. zwiedzanie Novego Hrádka, Novego Mĕsta i pięknego zabytkowego kościółka pw. św. Jana Chrzciciela w Slavoňovie), spotkać się z władzami naszego miasta partnerskiego, a przede wszystkim zobaczyć barwne zespoły folklorystyczne m.in. z Meksyku, Francji, Indii, Portugalii, Wysp Zielonego Przylądka, Słowacji, Czech. Nie zabrakło również w tym roku naszego rodzimego Zespołu Pieśni i Tańca Łódź zdobywcy trzeciego miejsca na Festiwalu. Już po raz kolejny Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich wsparł finansowo działania ząbkowickiego Oddziału PTTK.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.