ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Nowe rozkłady jazdy ZKP – wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom

29.12.2020
Ząbkowicka Komunikacja Publiczna od momentu jej uruchomienia 1 września 2020 roku zdążyła obsłużyć już kilkanaście tysięcy pasażerów. To dużo, ale mamy świadomość potrzeb zgłaszanych przez Mieszkańców. Dlatego też, od 4 stycznia Gmina Ząbkowice Śląskie wprowadza nowy rozkład jazdy Ząbkowickiej Komunikacji Publicznej. W nowym rozkładzie – zgodnie z licznymi sugestiami Mieszkańców – wprowadziliśmy autobusy rano oraz wieczorem. Dołożone zostały również kursy popołudniowe. Od stycznia autobusy ZKP będą zatrzymywać się m.in. na przystankach przy ulicy Waryńskiego.

Z uwagi na wprowadzone od 4 stycznia 2021 roku ferie zimowe przez pierwsze dwa tygodnie stycznia (od 4 do 15 stycznia) obowiązywać będzie rozkład feryjny. Prezentujemy go poniżej. Rozkład jazdy na dni szkolne zaprezentujemy na początku stycznia.

Zmiany rozkładów jazdy zostaną zmienione na tabliczkach przystankowych w pierwszych dniach stycznia.

"Zmiany wprowadzone w Ząbkowickiej Komunikacji Publicznej mają na celu dostosowanie komunikacji do potrzeb i oczekiwań Mieszkańców. Mam nadzieję, że dzięki temu ZKP zyska więcej pasażerów oraz jeszcze mocniej przyczyni się do likwidowania barier komunikacyjnych w naszej gminie." – skomentował Burmistrz Marcin Orzeszek.  

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.