ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Studio Piosenki „METRO” w Ząbkowicach Śląskich!

12.09.2019
Kolejna wyjątkowa rzecz w Ząbkowicach Śląskich - Teatr Buffo z Warszawy szuka talentów, teraz m.in. za sprawą szkoły muzycznej CASIO w Ząbkowicach, którzy utworzyli Studio Piosenki METRO.

Rusza rekrutacja do Studia Piosenki „METRO” w Ząbkowicach. Jeśli kochasz śpiewać, uwielbiasz musicale zapisz się i przyjdź na casting. To wyjątkowa okazja, by spróbować swoich sił i rozwinąć skrzydła bez względu na wiek. Studio ma na celu wyszukiwanie wokalnych„ perełek” i pomoc w wypromowaniu ich na warszawskie deski teatru „BUFFO”. Jeżeli czujesz, że scena może być Twoim drugim domem i chcesz podjąć bardzo ciężką pracę z możliwością występu przed samym mistrzem Januszem Józefowiczem oraz Januszem Stokłosą przyjdź do nas!

Ząbkowickie Studio Piosenki „METRO” prowadzić będzie Agnieszka Bartkiewicz wraz z mężem Michałem. To małżeństwo muzyków, którzy od 5 lat prowadzą Szkołę Muzyczną CASIO w Ząbkowicach oraz Niepubliczną Szkołę Muzyczną I Stopnia.

- O warsztatach i możliwości prowadzenia „METRA” w naszym mieście dowiedzieliśmy się z Internetu - mówi Agnieszka Bartkiewicz.

- Przeczytaliśmy, że w Warszawie został ogłoszony casting - pojechaliśmy i wzięliśmy udział w pięciodniowych szkoleniu z samym Januszem Józefowiczem i Januszem Stokłosą oraz z trenerką wokalną z The Voice of Poland Mariolą Napieralską. To były męczące i niezwykle cenne zajęcia - podkreśla Agnieszka Bartkiewicz. - ale udało się i MAMY TO - podpisaliśmy partnerską umowę biznesową i otrzymałam CERTYFIKAT potwierdzający uprawnienia do prowadzenia zajęć wokalnych w Studio Piosenki „METRO”, wystawiony przez warszawskie „Studio BUFFO”.

 

Dzięki temu powstanie w Ząbkowicach profesjonalne studio „METRO”, które będzie szkolić dzieci, młodzież i dorosłych we współpracy z teatrem „BUFFO” Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy. Naszym zadaniem jest szkolenie i kształtowanie artystycznej wrażliwości osób utalentowanych wokalnie i szukanie talentów w całym regionie, nie tylko w powiecie ząbkowickim ale i w Kotlinie Kłodzkiej.

 

- Mamy do dyspozycji 700 utworów opracowanych przez profesjonalnych muzyków w teatru „BUFFO”, a cały program edukacyjny oparty jest na doświadczeniach teatru, jakie zdobył przez blisko 30 lat swojej pracy od momentu powstania musicalu „Metro”. Warto dodać, że to właśnie „BUFFO”, wykształciło całą plejadę gwiazd polskiej sceny muzycznej. Studio „BUFFO” planuje utworzyć w Polsce 200 takich placówek jak nasza, na razie jest 20.

- Czekają nas jeszcze kolejne szkolenia. To będzie ciężka praca nasza i uczestników projektu - mówi pani Agnieszka. Stworzymy musical, który będzie wystawiany na deskach teatralnych w wybranych miejscach w Polsce. Musical to forma teatralna łącząca muzykę, piosenkę, dialog i taniec, to nie tylko śpiew, to ruch sceniczny, to prawdziwe show, które ma porwać widzów - dodaje. Spełnij z nami swoje marzenia i przyjdź na casting. Pierwszy odbędzie się 28 września od godziny 11 - tej do 15 - tej w nowej siedzibie Szkoły na osiedlu XX lecia nr 33a (obok ZUS-u), drugi w połowie października. Szczegóły pod numerem tel. 669 136 613.

Jednocześnie informujemy, że Szkoła Muzyczna ogłasza nabór do rok szkolny 2019/2020. Zajęcia odbywać się będą w nowym budynku Szkoły na osiedlu XX lecia. Do dyspozycji będzie 7 sal dydaktycznych. Zapisać się można na naukę gry na wszystkich instrumentach klawiszowych, a także na skrzypcach, perkusji, gitarze, również na śpiew solowy, do chóru dziecięcego, zespołu wokalnego i chóru gminnego.

Zapraszamy!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.