ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Serdecznie zapraszamy na Jarmark Wielkanocny – 24 marca na ząbkowickim rynku.

20.03.2018
Serdecznie zapraszamy 24 marca od godziny 10:00 do 14:00 wszystkich mieszkańców oraz Gości na Jarmark Wielkanocny. To rodzinna impreza, będąca nawiązaniem do tradycji chrześcijańskiej i dorobku kulturowego związanego ze świętami Wielkiej Nocy – na ząbkowickim rynku zaprezentuje się ponad 100 wystawców z pięknymi świątecznymi ozdobami, swojskimi wypiekami, wędlinami, serami, pieczywem, miodem i wieloma innymi artykułami, których nie może zabraknąć na wielkanocnym stole.

Wśród przygotowanych eventów tradycyjnie znajdzie się bezpłatna degustacja wielkanocnego żuru. Podczas jarmarku zostaną rozstrzygnięte konkursy w trzech kategoriach: najładniejsze stoisko, najpiękniejsza palma wielkanocna oraz regionalna potrawa wielkanocna. Ząbkowicki Jarmark to także wyjątkowy czas dla najmłodszych, dla których przewidziane zostały warsztaty malowania pisanek. Dzieci będą mogły stworzyć niezwykłe, świąteczne dzieła, które na pewno staną się niepowtarzalnym elementem ozdobnym w domach.

Podczas jarmarku na scenie wystąpią nasi lokalni artyści – ludowe zespoły śpiewacze oraz dzieci i młodzież z Gminy Ząbkowice Śląskie. Nasz Jarmark odwiedzą także goście z miasta partnerskiego Cervenego Kostelca Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia jarmarku całe rodziny, to niepowtarzalna okazja do dobrych i udanych zakupów świątecznych!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.