ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Majówka w Ząbkowicach Śląskich

04.05.2023
Weekend majowy w tym roku trwał kilka dni. Z tej okazji w naszym mieście zorganizowano wiele wydarzeń zarówno o charakterze patriotycznym jak i rozrywkowym.

27 kwietnia w Ząbkowickim Centrum Kultury i Turystyki odbyła się uroczysta Akademia z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w wykonaniu Uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym w Zwróconej. W kolejnych dniach w obiektach ZCKiT na gości i mieszkańców czekało wiele atrakcji tj: nocne zwiedzanie zabytków, wystawa herbów, przedstawienie teatralne i warsztaty artystyczne. Pierwszego maja na stadionie miejskim odbyły się turnieje: tenisa ziemnego i teqball.
Majówkę zakończyły Gminne obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele p.w. św. Anny, skąd wyruszył pochód pod pomnik Poległym za Ojczyznę, gdzie swoje okolicznościowe przemówienie wygłosił Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek.

Dziękujemy mieszkańcom naszej gminy oraz przybyłym gościom za udział w uroczystościach i wspólne świętowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.