ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Senior Plus – kolejne środki na działalność Dziennego Domu Opieki

13.07.2020
Marcin Orzeszek Burmistrz Ząbkowic Śląskich podpisał umowę o dofinansowanie funkcjonowania Dziennego Domu Seniora + na kwotę 54 tysiące złotych. Program „Senior+” polega na wsparciu tworzenia placówek jak Dzienny Dom Seniora. Celem projektu jest zwiększenie uczestnictwa w życiu społecznym seniorów. W Ząbkowicach Śląskich obiekt przeznaczony dla seniorów znajduje się na osiedlu XX-lecia 52 (obiekt, w którym mieści się OPS). Dom Seniora został uruchomiony w 2019 roku, a stworzenie takiego ośrodka było możliwe dzięki uzyskanej przez gminę w 2018 roku dotacji w wysokości ponad 228 tys. zł.

Ważną informacją jest, że są jeszcze wolne miejsca – nabór prowadzi Ośrodek Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich.

Uczestnikami zajęć w Dziennym Domu „Senior+” mogą być osoby nieaktywne zawodowo w wieku 60+, zarówno kobiety, jak i mężczyźni będący mieszkańcami miasta i gminy Ząbkowice Śląskie.

Seniorzy mogą korzystać z wszechstronnego wsparcia, a zakres świadczonych usług obejmuje:

  • jeden posiłek gorący oraz warunki do wspólnego przygotowywania posiłków
  • zajęcia edukacyjne i kulturalno-oświatowe oraz terapię zajęciową
  • zajęcia sportowo-rekreacyjne
  • zajęcia aktywizujące społecznie

Ośrodek funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 16. Korzystanie z usług Dziennego Domu Seniora jest częściowo odpłatne. Wysokość opłaty ustalona zostanie na podstawie decyzji administracyjnej wydanej o skierowaniu na pobyt do Dziennego Domu „Senior+” w Ząbkowicach Śląskich. Decyzja będzie wydana na podstawie wywiadu środowiskowego przeprowadzonego przez pracownika socjalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich.

Osoby zainteresowane zajęciami w Dziennym Domu „Senior+” w Ząbkowicach Śląskich mogą składać formularz zgłoszeniowy w  Ośrodku Pomocy Społecznej na Osiedlu XX-lecia 52 w Ząbkowicach Śląskich od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30.

Druk formularza można otrzymać  w Ośrodku Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich lub pobrać ze strony www.opszabkowiceslaskie.pl.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.