ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ząbkowice Śląskie dbają o najmłodsze dzieci – 8 miejsce w Polsce!

10.01.2023
Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” przygotowało ranking dotyczący opieki żłobkowej w Polsce za 2021 rok. Ząbkowice Śląskie zajęły 8 miejsce w Polsce wśród miast powiatowych: odsetek dzieci w wieku do 3 lat objętych opieką żłobkową wyniósł blisko 74 %!

Ponadto Ząbkowice Śląskie zajęły 3 miejsce w województwie dolnośląskim, 1 w subregionie wałbrzyskim oraz 1 w powiecie ząbkowickim!

„Zapewnienie miejsca w przedszkolu i żłobku każdemu dziecku to bardzo ważny krok w rozwoju każdej gminy. Tę potrzebę rozumiałem zawsze, dlatego zrealizowaliśmy budowę nowego budynku żłobka publicznego w 2020 roku. Dzieci są w naszej gminie najważniejsze, bo to nasza wspólna przyszłość” – podkreśla Marcin Orzeszek Burmistrz Ząbkowic Śląskich.

Link do rankingu:

https://wspolnota.org.pl/news-rankingi/ranking-opieka-instytucjonalna-nad-dziecmi-do-lat-3

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.