ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ząbkowice przyjazne maluchom - kolejne dofinansowanie do funkcjonowania żłobka!

03.03.2020
28 lutego 2020 r. Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosił wyniki konkursu "MALUCH+" 2020 w module dotyczącym funkcjonowania miejsc żłobkowych. Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Gmina Ząbkowice Śląskie, jako jedyna gmina w powiecie ząbkowickim, otrzymała dofinansowanie na funkcjonowanie miejsc żłobkowych.

„Dotrzymuję słowa i od kwietnia uruchomione zostaną w naszej gminie kolejne miejsca dla naszych najmłodszych pociech” – mówi Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek – „wszystko po to, aby poprawiać jakość życia mieszkańców gminy Ząbkowice Śląskie.”

Miejsca te uruchomione zostaną od kwietnia w budynku przy ulicy Krzywej 4 (dawne księgi wieczyste). Kwota dofinansowania to 36 450 zł. Obejmie ono 30 miejsc żłobkowych.

Warto dodać, iż to kolejne dofinansowanie do remontu i funkcjonowania miejsc żłobkowych w Ząbkowicach Śląskich. Do tej pory otrzymaliśmy 660 tys. złotych z programu Maluch + na remont budynku oraz 1 mln 108 tys. zł na jego funkcjonowanie.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.