ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

ODPADY KOMUNALNE Z NIERUCHOMOŚCI NIEZAMIESZKAŁYCH PO NOWEMU OD 1 STYCZNIA 2020

17.12.2019
Od 1 stycznia 2020 roku szkoły, instytucje oraz inne podmioty prowadzące działalność gospodarczą, słowem: nieruchomości niezamieszkałe, obowiązane będą do zawarcia umowy na odbiór odpadów komunalnych z podmiotem uprawnionym do prowadzenia na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie tego rodzaju działalności.

Wykaz podmiotów dostępny na stronie internetowej: TUTAJ  

Na urzędzie spoczywał będzie obowiązek kontrolowania tych umów, ponoszenia stosownych opłat  oraz realizacja innych obowiązków wynikających z „Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie”. Przypomnijmy o najważniejszych:

•  wyposażenie nieruchomości w pojemniki lub worki służące do zbierania odpadów komunalnych oraz utrzymanie ich w należytym stanie sanitarnym

i technicznym, dotyczy to również miejsc gromadzenia odpadów,

•  selektywne zbieranie odpadów na terenie nieruchomości zgodnie z wymaganiami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie.

Wprowadzona zmiana jest następstwem nowych uregulowań prawnych w ustawach: z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. Dz.U. z 2019, poz. 2010) i z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (t.j. Dz.U. z 2019, poz. 701), oraz uchwały Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich z dnia 28 listopada 2019 r. w sprawie uchylenia uchwały Rady Miejskiej w sprawie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy a powstają odpady komunalne.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.