ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Sukces Ząbkowickiej Komunikacji Publicznej – 55% więcej sprzedanych biletów w 2022 roku!

12.01.2023
„Cieszymy się, że coraz więcej osób korzysta z naszej komunikacji publicznej. Ząbkowicka Komunikacja Publiczna funkcjonuje od 1 września 2020 roku. Dowozi dzieci i młodzież do szkół podstawowych oraz do szkół średnich. Wiele osób dojeżdża ząbkowickimi autobusami do pracy, chętnie korzystają z nich także seniorzy, dojeżdżając na zakupy, cmentarz, basen czy do ośrodków zdrowia – to ogromne udogodnienie dla wielu grup społecznych”

– komentuje Marcin Orzeszek Burmistrz Ząbkowic Śląskich.

Przez blisko 2,5 roku dostosowywaliśmy działanie ZKP do potrzeb Mieszkańców. Dziś po ulicach gminy jeździ 11 nowych autobusów – w tym 7 hybryd oraz 4 nowe, elektryczne busy.

ZKP zatrzymuje się na 173 przystankach w gminie i obsługuje 12 linii: 0; 1; 2; 3; 3j; 3b; 4; 5; S2; S4; A; B. Bilet jednorazowy można zakupić w cenie już od 1,00 zł!

Wzrost sprzedaży biletów w roku 2022 w porównaniu z rokiem 2021 to ponad 55%! Natomiast liczba przewiezionych pasażerów to wzrost o ponad 36%.

Dziękujemy za wybór Ząbkowickiej Komunikacji Publicznej – dla Was zmieniamy się na lepsze.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.