ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Burmistrz Ząbkowic Śląskich z absolutorium za 2022 rok - LXXXV Sesja Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich

31.05.2023
Radni Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich na dzisiejszej sesji (31.05.2023 r.) wyrazili wotum zaufania i udzielili absolutorium burmistrzowi Marcinowi Orzeszkowi z wykonania budżetu za 2022 rok. Burmistrz przedstawił prezentację podsumowującą najważniejsze działania dla rozwoju Gminy Ząbkowice Śląskie zrealizowane w 2022 roku. Kolejno Radni Rady Miejskiej głosowali nad przyjęciem następujących uchwał:

Pełen porządek obrad:

 1. Otwarcie sesji.
 2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
 3. Przedstawienie porządku obrad.
 4. Przyjęcie protokołu z dnia 27.04.2023r., 12.05.2023r., oraz 16.05.2023r.
 5. Informacje Przewodniczącego Rady o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.
 6. Sprawozdanie z działalności Burmistrza w okresie międzysesyjnym.
 7. Przedstawienie Raportu o Stanie Gminy - debata.
 8. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie udzielenia Burmistrzowi Ząbkowic Śląskich wotum zaufania. (projekt nr 1) .
 9. Informacja z wykonania budżetu Miasta i Gminy Ząbkowic Śląskich za 2022 rok. Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej.
 10. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Miasta i Gminy Ząbkowice Śląskie za 2022 rok. (projekt nr 2).
 11. Przedstawienie wniosku Komisji Rewizyjnej w sprawie udzielenia absolutorium Burmistrzowi Ząbkowic Śląskich. Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej.
 12. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie udzielenia bądź nieudzielenia absolutorium Burmistrzowi Ząbkowic Śląskich za rok 2022. (projekt nr 3).
 13. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części miasta Ząbkowice Śląskie, część obrębu geodezyjnego Centrum, gmina Ząbkowice Śląskie (projekt nr 4).
 14. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie: udzielenia bonifikaty od ceny nabycia nieruchomości sprzedawanej na rzecz Kościoła Zielonoświątkowego „Chrześcijańska Społeczność” Zbór w Ząbkowicach Śląskich (projekt nr 5).
 15. Rozpatrzenie projektu uchwały zmieniającego uchwałę w sprawie nadania nazwy ulicy na terenie miasta Ząbkowice Śląskie (projekt nr 6).
 16. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wprowadzenia Regulaminu amatorskiego połowu ryb na obszarze zbiorników będących własnością Gminy Ząbkowice Śląskie. (projekt nr 7).
 17. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie miasta i gminy na 2023 rok (projekt nr 8).
 18. Interpelacje i zapytania radnych.
 19. Wolne wnioski i informacje.
 20. Zakończenie obrad.

 

Marcin Orzeszek Burmistrz Ząbkowic Śląskich podziękował Radnym Rady Miejskiej za udzielone wotum zaufania. Podziękowania skierował także do swoich współpracowników, prezesów, kierowników i dyrektorów jednostek gminy, sołtysów oraz przewodniczących zarządów osiedli.

„Dziękuję za cały rok współpracy wszystkim tu Państwu obecnym: Radnym Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich, przede wszystkim za to,
że we wszystkich uchwałach staramy się poprawiać jakość życia mieszkańców, rozwijać naszą gminę i zmieniać ją na lepsze.

Dziękuję za Państwa otwartość, za dobrą atmosferę panującą przez cały rok.
Dziękuję sołtysom za zaangażowanie w społeczność lokalną – bo nasza gmina to także 19 wsi,
w których staramy się realizować i realizujemy projekty i inwestycje.

Dziękuję moim współpracownikom za ogrom pracy, ale również wszystkim szefom jednostek i pracownikom jednostek oświatowych, komunalnych, centrum sportu i centrum kultury za każde działanie, które prowadzi nas do wspólnego celu: poprawy jakości życia mieszkańców.
Dzięki temu nasze miasto, nasza gmina są postrzegane z zewnątrz bardzo pozytywnie i możemy naprawdę być zadowoleni z tak pozytywnego odbioru.
Dziękuję za kolejny dobry dzień dla Gminy Ząbkowice Śląskie.”

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.