ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Komunikat ws odbioru śmieci w 2020 roku

31.12.2019
W związku ze zmianą ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, która wprowadziła prawny obowiązek segregacji odpadów komunalnych zmienia się dotychczasowy system odbioru odpadów. W związku z powyższym, informujemy:

1. Każdy mieszkaniec musi segregować odpady, jeżeli do tej pory tego nie robił.
2. Właściciele nieruchomości lub zarządcy muszą zaopatrzyć swoją posesję w pojemnik na odpady zmieszane oraz pojemniki lub worki na odpady segregowane.
3. Od 1 stycznia 2020r. przedsiębiorcy oraz właściciele nieruchomości niezamieszkałych muszą posiadać indywidulaną umowę na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych np. z ZGK lub innym podmiotem wpisanym do rejestru działalności regulowanej (lista podmiotów dostępna na stronie internetowej BIP Urzędu Miejskiego) – Gmina nie będzie odbierać odpadów komunalnych z tych nieruchomości.
4.Mieszkańcy, którzy nie segregują odpadów muszą zgłosić się do Urzędu Miejskiego i zmienić swoją deklarację na segregację śmieci (pok. nr 29) do 31 stycznia 2020r.
5. Gmina odbiera i zagospodarowuje odpady komunalne z posesji zamieszkałych
6. Odpady komunalne należy segregować z podziałem na następujące frakcje: zmieszane, czyli takie które nie da się posegregować oraz takie, które podlegają segregacji: papier, metal i tworzywa sztuczne, bio, szkło;

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.