ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Grant do 35 tys. zł na pompę ciepła - wydłużono termin składania wniosków do 21.03.2022 r.

11.03.2022
Pragniemy poinformować, że na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie został uruchomiony dodatkowy nabór wniosków w konkursie na dofinansowanie do wymiany kotłów stałopalnych. Nabór wniosków ruszył 14.02.2022 i został przedłużony do 21.03.2022 r. Jednocześnie informujemy, że rejestracja w systemie eko-cieplo.com możliwa jest do 18.03.2022 r. do północy. Nabór prowadzony jest w ramach Projektu Koalicja na rzecz poprawy jakości powietrza Gmin Obszaru Ziemi Dzierżoniowsko-Kłodzko-Ząbkowickiej, realizowanego przez naszą gminę we współpracy z koordynatorem Projektu, którym jest Stowarzyszeniem Wolna Przedsiębiorczość – Centrum Technologii Energetycznych (https://cte.fea.pl/).

Środki w ramach ogłoszonego naboru będą udostępnione w formie grantów dla właścicieli budynków jednorodzinnych, którzy zdecydują się na likwidację kopciucha i przejdą na czyste źródła ogrzewania. Zgodnie z warunkami konkursowymi, za takie źródło ogrzewania uznano następujące rodzaje:

- pompa ciepła (powietrze-woda)

- ogrzewanie elektryczne

- ogrzewanie elektryczne w połączeniu z fotowoltaiką

Pozostałe warunki są zbliżone do tych, jakie były stosowane w pierwszym naborze, który był ogłoszony w 2021 roku. Do najważniejszych z nich należy 35 tys. zł jako maksymalna wysokość grantu  (przy poziomie dofinansowania do 85% kosztów kwalifikowalnych i nie więcej niż 35 tys. zł grantu). Przeznaczenie grantu: zakup urządzeń i montaż. Dla zainteresowanych udziałem w konkursie, kluczowym wymogiem będzie rejestracja na stronie Projektu https://eko-cieplo.com/panel-grantobiorcy-drugi-nabor/ . Pozwoli to w dalszej kolejności zamówić usługę opracowania audytu energetycznego swojego budynku (wymóg formalny). Można liczyć na wsparcie ze strony koordynatora projektu. Szczegółowe warunki podane są w ogłoszeniu o naborze na stronie: https://eko-cieplo.com/2022/01/01/zit-uruchomilismy-mozliwosc-rejestracji-w-ramach-nadchodzacego-ii-naboru-dla-gmin/

Pula dodatkowych środków przyznana dla naszej gminy nie jest wielka. Prawdopodobnie wystarczy na ok. 10-13 grantów. Warto jednak spróbować swoich szans. Dotychczasowi grantobiorcy z naszej gminy oraz innych gmin uczestniczących w projekcie Koalicja na rzecz poprawy jakości powietrza, bardzo pozytywnie oceniają udział w nim. Ich opinie można znaleźć na stronie https://cte.fea.pl/referencje-eko-cieplo. Zainteresowanym, polecamy wcześniejszy kontakt z grantobiorcami,  użytkującymi już własne instalacje (głównie pompy ciepła), które zostały wsparte środkami z grantu Projektu.

Wydłużenie terminu na składanie wniosków ZKD:
https://eko-cieplo.com/2022/03/07/wydluzenie-terminu-na-skladanie-wnioskow-zkd-2/ 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.